Rady pro singles – jak přežít svátky?

Letošní rok si začal ukrajovat z posledního měsíce a řada z nás už stříhá pomyslný metr do Vánoc. Zatímco někdo se na tyto nejkrásnější svátky v roce těší, pro jiného je období před Vánoci i samotné Vánoce noční můrou. Své o tom ví každý, kdo je single a kdo si již nyní začíná pohrávat s otázkou, jak přežít svátky.

Není jednoduché být na Vánoce sám…

Hned na začátek by možná nebylo od věci vysvětlit, že není single člověk jako single člověk. Zatímco někdo žádný vztah nevyhledává a být sám mu naprosto vyhovuje, jiný by vztah naopak uvítal, ale zkrátka se mu nedaří najít toho pravého. A to je možná i váš případ a zároveň důvod k tomu, proč si teď lámete hlavu nad tím, jak přežít svátky, když je nemáte s kým slavit.

Užijte si svátky plnými doušky

Často se říká, že by na Vánoce neměl být nikdo sám. Jenže ono se to snadno řekne, ale o to hůře udělá. Chápeme, že trávit svátky o samotě není zrovna příjemné, ale i tak se vám pokusíme poradit, jak přežít svátky bez úhony na psychickém zdraví a jak si je i přes skutečnost, že je trávíte sami, užít plnými doušky.

Rada první: upečte si hromadu cukroví

Vánoce se blíží a společně s nimi i neodmyslitelná činnost v podobě pečení cukroví. Proto se dejte do práce a připravte si tolik druhů vánočního cukroví, kolik umíte a kolik dokážete sníst. Sladké je dobré na celou řadu chmurů, takže až vás přepadne deprese, stačí si kousnout třeba do vanilkového rohlíčku.

Rada druhá: pusťte si vánoční komedie

Vánoční filmy jsou zkrátka boží a my je zařazujeme na seznam věcí, které vám pomohou přežít svátky. Zachumlejte se do peřin a užívejte si lásku alespoň na filmovém plátně. A abyste z toho neměli deprese, pouštějte si vtipné komedie, u kterých se zasmějete.

Rada třetí: odjeďte za rodiči

Jestli se ptáte, jak přežít svátky, jednou z možností je odjet za rodiči. Možná se vám to zdá jako špatný nápad, jenže když se nad tím zamyslíte: co můžete ztratit? Bude o vás postaráno jako v bavlnce, dostanete najíst a na Štědrý den nebudete sami.  Co na tom, jestli trávíte Vánoce s milovanými rodiči nebo nějakou drahou polovičkou, ne? Třeba to vyjde příští rok!