Proč zařadit sérum do každodenní péče

Většina žen samozřejmě ví to, že existují pleťová séra. Málokdo ale ví, proč je používat a ani jak. Přitom nejen ženy po čtyřicítce by měly zařadit sérum do každodenní péče. Mají totiž na pleť pozitivní účinky, díky nimž vaše pleť získá úplně jiný vzhled i kvalitu.

O používání pleťových sér se toho obecně moc neví. Například řada žen si pořídí sérum a použije ho jednou za čas jako pleťovou masku. Chce se říct “Aspoň něco!”, ale bohužel, takto sporadicky používané sérum žádný efekt nepřinese.

Proč používat pleťové sérum

Na rozdíl od krémů je sérum koncentrovaný přípravek, který obsahuje mnohem víc účinných látek. Takže když si pořídíte výživné sérum, bude v něm mnohem více vitamínů, minerálů a dalších potřebných látek, než je v běžném krému. Navíc jsou molekuly aktivních látek v séru o hodně menší, takže lépe proniknou do pokožky a vyživí ji. Lepšímu vstřebání pomáhá o tekutější konzistence.

Kdo by měl používat pleťové sérum

Je dost rozšířeným  názorem, že sérum by měly používat ženy se zralou pletí, protože ji lépe vyživí a hlavně hydratují. Je to jen část pravdy. Starší pleti sérum docela určitě pomáhá, zásobuje ho kolagenem a udržuje pokožku hydratovanou. Pleťové sérum ale může používat žena v každém věku (a nejen žena), stačí jen vybrat si správné na svůj problém. Existuje například sérum na akné nebo na zesvětlení pigmentových skvrn.

Používá se sérum ráno nebo večer?

Tato častá otázka nemá jednoznačnou odpověď. Záleží na tom, na jaký problém sérum používáte. Jestliže si nanášíte sérum antioxidační, je dobré udělat to ráno před odchodem z domova. Tak vás bude celý den chránit před vlivy prostředí okolo vás. Sérum na pigmentové skvrny je zase vhodné aplikovat večer, kdy už nejdete na slunce. Protivráskové, hydratační nebo liftingové sérum si dopřejte klidně ráno i večer na vyčištěnou pleť. Následně použijte denní či večerní krém podle potřeby. Krém na sérum aplikujte vždy, sérum je nenahrazuje, jen doplňuje péči o pleť.