Proč si domů pořídit rozkládací postel

Při zařizování bytu je třeba zohlednit nejen osobní styl, ale také prostor, který máte k dispozici. Platí to i o vybavení ložnice. V ní je ústředním bodem postel, jež splňuje účel, pro nějž tato místnost slouží. Postel bývá i v dětském nebo studentském, případně hostinském pokoji. Zejména v místnosti pro hosty můžeme volit rozkládací postel. Jaké nabízí výhody?

Rozkládací postel je praktická

Proč vybrat rozkládací postel? Je to především díky tomu, že významně šetří místo v pokoji. Je proto vhodná pro malometrážní byty, kde není prostoru nazbyt. Nabízí se i jako řešení občasného přespání případných hostů. Je-li totiž možné postel rozložit, znamená to, že se na ní v rozloženém stavu vyspí minimálně dvě osoby. Složená pak tato postel plní funkci sedačky.

S úložným prostorem, nebo bez

Máte-li možnost pořídit postel s úložným prostorem, tak ji lze vřele doporučit. Málokterá domácnost má dostatek místa na uložení všech sezónních věcí. Tento typ postele se hodí zejména do dětského pokoje, protože do ní schováte spoustu předmětů. Díky tomu je pak i v místnosti rychleji uklizeno. Kdo má s ní zkušenosti, většinou si ji pochvaluje.

Vybíráme matraci do postele

Na tom, jak dobře se vyspíte, záleží i výběr vhodné matrace. Před její koupí se oplatí si ji osobně vyzkoušet v některém studiu zdravého spaní. V případě, že trpíte bolestmi zad nebo máte ortopedické problémy, odborníci doporučují pořídit zdravotní matrace. Ty mívají několik spacích zón, jež se přizpůsobí tvaru těla, podpoří páteř a uleví bolavým kloubům. Vybírejte mezi modely pěnových, pružinových či latexových matrací.

Určitě mezi nimi najdete takovou, jež bude vyhovovat vašim potřebám a požadavkům. Tyto matrace se vyrábějí v mnoha variantách i v různém stupni tvrdosti. Vyzkoušejte, jak vám bude příjemná matrace z paměťové pěny. Možná právě ona vyhraje souboj mezi jednotlivými modely matrací.