Jak připravit netradiční svatební hostinu

Mnoho lidí má představu, že netradiční svatba je nákladnou záležitostí, a tak se nakonec rozhodne pro starou dobrou klasiku. Na tom není určitě nic špatného, ale věřte, že netradiční svatba nemusí být nesplnitelný sen. My vám dnes ukážeme, že i vy můžete mít svatbu jako vystřiženou z pohádky a nebude vás to stát tolik.

Netradiční svatba dávno není otázkou hradů, zámků, drahých hotelů, exotických pláží. Naopak čím dál více lidí dává přednost venkovskému prostředí a svatbě pod širým nebem někde na zahradě či farmě.

Svatba v party stanu

Ideální jsou pro tento případ jarní a letní měsíce. Ovšem party stany s vytápěním, osvětlením a dalšími vymoženostmi umožňují dnes provést takovou svatbu i v chladnějších měsících. Výhodu svatební hostiny v party stanu je to, že ukryje veškeré laskominy včetně svatebčanů v případě, že vám bude z nebe padat štěstí (déšť). Rozhodně lze říci, že se jedná o romantickou a netradiční svatební hostinu. Atmosféru navíc doplní nápaditá dekorace v podobě světýlek na svatbu, které v noci rozzáří taneční parket.

Pohodlně vše na jednom místě

Další nespornou výhodou je, že seženete vše na jednom místě. Mimo party stanů si na jednom místě lze zapůjčit třeba gril, stoly a židle včetně dalšího nábytku, osvětlení, topení a různé dekorace. Svatba na vlastní či vypůjčené zahradě je u nás čím dál běžnější záležitostí. Mnoho nastávajících manželů se tímto snaží uniknout svazujícím konvencím, jež jsou vázány k obřadní síni a salonku v restauraci.

Hodně muziky za málo peněz

Nemalou roli zde sehrávají i finance, zahradní veselka se při kapce šikovnosti dá uspořádat za rozumný peníz. Zahrada je ideálním místem pro jakoukoliv společenskou událost. Kytky, tráva, stromy, štěbetající ptáčci a v ideálním případě i sluníčko, dokážou vykouzlit jedinečnou kulisu. Vše umocní ještě i svatební květinová výzdoba, svíčky, stužky, organza či venkovský romantický styl v podobě juty, lampionů a místo drahých křišťálových váziček zdobené zavařovačky. Inspirace je na internetu více než dostatek. Stačí si jen vybrat.