Den matek se blíží! Máme pro vás tipy na dárky pro moderní maminky

Nezapomeňte, už 9. května je Den matek! Jaké překvapení jste si letos přichystali pro tu svou? Zatím nic? Tak to pro vás máme pár zajímavých tipů, které by jí mohly potěšit. Inspirujte se…

Aby už nic neztratila

Možná jste si všimli, že Apple před pár dny zveřejnil pár novinek. Mezi nimi i zdánlivou drobnost, ale pro řadu lidí podstatnou věcičku. Jedná se o Apple AirTag, bluetooth lokalizační čip, který si vaše maminka jednoduše připne na klíče, peněženku či kabelku. Pokud danou věc ztratí, nebo někam založí, jednoduše si vyhledá její lokalizaci na telefonu.

Nejnovější malá novinka od Applu možná potěší i vaší maminku. Zdroj: Apple.com/cz

Podmínkou je, aby měla iPhone. K samotnému čipu se dá dokoupit elegantní kožená klíčenka nebo poutko. Momentálně se dá vše předobjednat, ale do obchodů by měly dorazit už 30. dubna, takže sledujte aktuální vývoj. Třeba to do 9. května stihnete. Samotný AirTag bude stát přibližně 890 Kč, klíčenka dalších 1090 Kč. Pokud vás lokalizační čipy zaujaly, existují i jiné od různých firem, jako je například Tile nebo SmartTag od Samsungu.

Originální fialový telefon pro den plný pohody

Společně s AirTagy Apple představil také novou barvu telefonu. Jedná se o příjemnou fialovou barvu, kterou ocení hlavně ženy, a proto ji zařazujeme do našeho výběru. I tyto barevné telefony se začnou prodávat podle dostupných informací už od 30. dubna. Pozor, novou barvu najdete jenom na iPhone 12 mini a iPhone 12. Pokud vaše maminka už potřebuje nový smartphone, tento by jí mohl udělat radost. Cena je však vysoká – od 22 000 za verzi mini a od 25 000 za základní „dvanáctku”.

Nádherný fialový iPhone potěší nejednu ženu. Zdroj: Apple.com/cz

Kryty na mobil s vlastní fotkou

Pokud chcete, aby měla vaše maminka pořád na očích nějakou důležitou vzpomínku, nebo jenom fotku ze společně strávené dovolené, pořiďte jí personalizovaný obal na mobil.

Kryt s fotkou z oblíbené dovolené, nebo ze společného výletu bude krásným dárkem. Zdroj: Etuo.cz

Takovéto kryty na mobil už v dnešní době není problém sehnat online. Vytvoříte je jednoduše přes e-shop. Stačí jen mít fotku, nebo obrázek v dobré kvalitě, vložit do systému, vybrat vhodný kryt podle modelu telefonu, který vaše maminka vlastní, a do pár dnů vám přijde krásné nové pouzdro. Cena personalizovaných krytů se pohybuje podle toho, jaký kryt a na jaký model si ho vybíráte. Většinou je to ale kolem 500 Kč. Pokud začnete s objednávkou už teď, do 9. května to v pohodě stihnete.

Fotodárky pro krásné vzpomínky

Když už jsme u těch fotek, můžete nechat vaší mamince vyrobit nějakou fotoknihu, do které dáte fotky z jejího života, vaše fotky či vnoučat. Problémem je, že na to potřebujete dost času, abyste fotky vybrali.

Na druhou stranu vám tvorbu fotodárků usnadní chytré aplikace ve vašem mobilu. Například už jenom základní aplikace od Google – Google Photos má možnost nechat si objednat fotoalbum přímo z aplikace. Pro časově vytížené lidi jednoduché, ale relativně drahé a dlouho se čeká na doručení. Proto si raději najděte nějakou aplikaci pro český trh, kterou si propojíte s vaším úložištěm na fotky.

Můžete objednat například i fotohrnek, fotoobraz, tričko a další fotodárky.

Dopřejte jí zdravý pohyb na čerstvém vzduchu

Za poslední rok strávila řada lidí víc času zavřená doma, než venku. Pokud je to i případ vaší maminky, dopřejte jí nějaký pohyb v přírodě, kde je minimální možnost nákazy. Vhodnou aktivitou je třeba Nordic Walking. Je to zdravá aktivita pro mladší i starší ročníky, která se provozuje v přírodě samostatně i ve společnosti dalších stejně zanícených lidí. Vhodný je i pro pro lidi se zdravotními problémy. Přes Českomoravskou federaci Nordic Walkingu si můžete na interaktivní mapě najít instruktora, který působí v blízkosti bydliště vaší maminky a zjistit si, či nenabízí nějaký kurz pro začátečníky. Možná vaši maminku tato aktivita chytí za srdce a získá díky ní nové přátele.

Kurz Nordic Walkingu potěší všechny ročníky. Zdroj: Bigstockphoto.com

Chytré hodinky umožní sledovat pokroky

Pokud se vaše maminka rozhodla, že po měsících strávených doma, začne sportovat, možná by ji potěšily chytré hodinky. Bude si moct sledovat ušlé kroky, pulz a další metriky, které jí v jejím snažení pomůžou. Samozřejmě, výhodou je také propojení hodinek s telefonem, takže má možnost na nich sledovat, kdo jí píše nebo volá, zatímco nebude mít telefon po ruce. Nemusíte hned kupovat Apple Watch, seženete i levnější značky, jako Fitbit. Jako základ postačí a komunikují s různými značkami telefonů.

Aktivní maminky uvítají chytré hodinky. Zdroj: Pexels.com