Jak poznat to pravé přátelství

Je to pravé přátelství, nebo jen přátelství na oko? Můžete se na svého kamaráda ve dne v noci, nebo o něm víte jen tehdy, kdy něco potřebuje? Postaví se za vás, ať je váš názor jakýkoli, nebo jen tiše stojí vzadu a sleduje, jak se událost vyvine? Možná si podobné otázky pokládáte i vy, nebo jsme vám do hlavy nasadili broučka pochybností, zda se u vás jedná o pravé přátelství nebo ne.

Jak poznáte pravé přátelství?

Jestliže máte pochybnosti, zda je vaše kamarádství pravé nebo ne, přečtěte si dnešní článek, ve kterém pro vás máme několik tipů, s nimiž to hravě poznáte.

  • Je tu pro vás ve dne v noci

    Už jsme se o tom zmiňovali na začátku článku: pokud je tu váš přítel ve dne v noci, ať je sedm hodin ráno, jedenáct večer nebo tři hodiny v noci, pak můžeme mluvit o pravém přátelství. Jestliže se na něho můžete spolehnout v jakoukoli denní i noční hodinu a můžete si být jistí, že vás nenechá ve štychu, pak máte opravdové štěstí.

  • Sdílí s vámi radost i smutek

    Pravé přátelství poznáte i podle toho, zda s vámi dotyčný sdílí chvíle radosti i smutku. Když jste šťastní, sdílí s vámi štěstí, naopak když jste smutní, je smutný i váš přítel. Nabídne vám rameno pro vyplakání i náruč pro utišení, stejně tak s vámi zajde na skleničku něčeho dobrého, když se vám něco podaří a vy máte radost.

  • Nic vám nezávidí, naopak vám přeje

    Pravé přátelství je takové, kde si jeden druhému nic nezávidíte. Když se vám něco povede, váš kamarád nebo kamarádka je šťastný za vás a úspěch vám přeje. Nikdy se nestane, že by se na vás naštval, když se vám bude dařit, zatímco jemu se tak dařit nebude. A o tom je pravé přátelství a mělo by to fungovat oboustranně.