Co pleti na podzim škodí a co pomáhá?

Ačkoli se k nám zima blíží mílovými kroky, kralující žezlo stále ve svých rukou dřímá podzim. Počasí je stále studenější, dny kratší a právě teplotní výkyvy naší pleti příliš nesvědčí. Především ženy si na svém vzhledu hodně zakládají a jejich cílem není jen dokonalý make-up, ale i pleť bez jediné chybičky nebo vady na kráse. Pokud chcete, aby vaše pokožka vypadala zdravě, na dálku vyzařovala spokojenost, měla krásnou barvu a stala se tak vaší nejlepší vizitkou, pak byste měli vědět, co právě v tomto období vaší pleti nejvíce škodí a co jí naopak pomáhá.

Co vaší pleti pomáhá a co škodí?

Záleží vám na tom, jak vypadáte? Toužíte po vizáži, která dá vašemu okolí jasně najevo, že o sebe dbáte a pečujete s maximálním úsilím? Pak své pleti zbytečně neškoďte chybami, kterých se řada z nás – mnohdy nevědomky – dopouští. Zamysleli jsme se nad tím, co je na podzim pro vaší pokožku vhodné a co právě naopak. Chcete-li znát pravdu, pak si nenechte ujít následující řádky!

Pozitiva pro vaši pleť

 • Hydratační krémy

  Topná sezona začala a my tak naši pokožku často vystavujeme změnám teplot, kdy z teplého domova vyjdeme na studenou ulici a zase naopak. Ačkoli si to možná neuvědomujete, náhlé změny teplot vaši pleť vysušují a vytváří nevzhledné šupinky. Těm lze zabránit používáním hydratačního krému.

 • Pitný režim

  Pitný režim bychom neměli podceňovat v žádném období, teď na podzim ale obzvlášť. Hodně lidí v tomto období upadá do deprese, která se na pleti podepisuje spíše negativně. Vyživujte svou pleť i zevnitř!

Negativa pro vaši pleť

 • Výkyvy teplot

  Již výše jsme zmínili, že vaší pleti vůbec nesvědčí, pokud ji často vystavujete změnám teplot. Ačkoli víme, že tomu nezabráníte, snažte se svou pleť před odchodem z domu namazat hydratačním krémem, který jí dodá ochranný filtr.

 • Deprese a splín

  Podzimní deprese je již zažitý pojem. Odborníci se shodují na tom, že je tohle přechodné období pro naši psychiku hodně náročné, což se podepisuje nejen na našem chování, ale samozřejmě i na našem vzhledu. Když máme špatnou náladu, mračíme se a dáváme tak volné pole působnosti pro vznik vrásek.