Oblíbené destinace v Ománu

Omán leží v jihovýchodní části Arabského poloostrova na pobřeží Arabského moře ve  stejnojmenném zálivu. V posledních letech je dovolená v této destinaci stále vyhledávanější právě pro svou nefalšovanou příchuť exotiky, kterou jak slibuje, tak i opravdu nabízí.

Představte si bělostné pláže a tyrkysově modrý oceán, který se třpytí v horkém slunci a láká ke koupání. Všudypřítomná vůně Orientu a především orientální kuchyně plná opravdu neotřelých chutí a pestrobarevných pochoutek, láká na každém kroku.

Příroda i historie

Turisty Omán nadchne památkami UNESCO – naprosto uchvátí svou historií i příběhem, který vypráví. Na své si přijdou milovníci vody, navštívit můžete přírodní rezervace, souostroví Dimaníjat láká k potápění mezi korálovými útesy. Těšit se můžete na mořské želvy a další vodní živočichy.

Na ostrovy návštěvníci připlouvají na lodích a člunech, už jen tento zážitek zanechává v jejich srdcích příjemný pocit dobrodružství na vlnách. I přes to, že se Omán neustále rozvijí a vzniká zde mnoho luxusních destinací, na každém kroku vás čeká připomenutí. Kulturní tradice zde zůstaly téměř nedotčené a spolu s krásnou pestrobarevnou krajinou Omán vytváří úžasnou dovolenou s arabským nádechem.

Hlavní město Muscat

Třídy hlavního města Muscat jsou lemovány palmami a travnatými plochami plné květin, proto se vám Muscat může zdát neobvykle zelený na to, že se nachází na tak suchém místě. Navštívit můžete hindské chrámy, palác sultána Abuse nebo tři pevnosti, které střeží město. Nezapomeňte si projít oblíbené trhy souk, kde si užijete sílu smlouvání při nakupování.

poloostrov Musandam

Poloostrov Musandam je právem považován za nejzaostalejší území Ománu, přesto jde o velmi zajímavou oblast, která opravdu stojí za návštěvu. Čeká tu na vás krásný horský terén, kam jen vaše oko dohlédne, ale především prázdné pláže s bílým pískem. Těšit se můžete na hru delfínů v krásně modrých vodách. Zásah civilizace je v celé oblasti minimální, takhle nějak určitě vypadá ráj. Výchozím bodem turistů pro výlety do okolí je město Khasab.