Nosíte žabky? Tohle byste měli vědět!

Léto je konečně tady! Jen pár dní nás dělí od jeho oficiálního zahájení, i když co se týče počasí, můžeme si letní teploty, dostatek sluníčka a nebe bez mráčků užívat už několik dní. K létu neodmyslitelně patří prázdniny, čas strávený u vody, párty s přáteli, osvěžující koktejly, overaly a samozřejmě i žabky. Pokud byste se na ulici kolem sebe rozhlédli, už teď byste si jistě všimli, že je nosí čím dál více lidí…

A bodejť by ne! Vždyť žabky jsou tak pohodlné!

To si možná říkáte i vy. Žabky jsou opravdu velice oblíbené, především pak v horkých měsících, kdy pro své nožky vyžadujeme ten nejvyšší komfort. Sáhneme po nich, když jdeme k vodě, k moři jsou tak více než ideální a navíc dokážou doplnit prakticky jakýkoli outfit. Tohle všechno je sice pravda, ovšem jen málokdo ví, že i tyhle „žabí botičky“ mají svou stinnou stránku. A právě na tu se teď společně s námi můžete podívat!

Pokud chcete nosit žabky, přečtěte si, že…

…nejsou vhodné pro chodidla

Především pak pro paty, těm opravdu nesvědčí. Ptáte se, proč? Je to jednoduché: oproti jiným botičkám v žabkách automaticky došlapujeme mnohem tvrději a s větší silou. Tím pádem mnohem více namáháme paty, na které došlapujeme, nehledě na to, že většina žabek má jen velmi nízkou a slabou podrážku, která tomu taky moc nepomáhá.

…nejsou dostatečně stabilní

Věděli jste, že nošení žabek může způsobit bolesti v zádech nebo bolesti kloubů? Jestliže žabky nosíte, podobné obtíže vás sužují a vy jen marně hledáte příčinu, pak ji tu máte pěkně černou na bílém. Ano, mohou za to tyhle botičky – samozřejmě nepopíráme, že za tím může být i něco jiného – protože neposkytují vašemu tělu dostatečnou oporu, tělo je tak méně stabilní, vynakládá větší úsilí na udržení stability a zatěžuje tak klouby i záda.

…zvyšují riziko plísní

Další fakt, kvůli kterému možná tyhle botky zmizí z vašeho šatníku. Když nosíme žabky, nosíme je na boso – a kdo ne, ten je podivný – a tím zvyšujeme riziko vzniku plísní, infekcí a celé řady dalších chorob. Ptáte se, jak to? Má to logické vysvětlení: když chodíte bosí po ulici, k vašim nechráněným chodidlům se dostává veškerá špína. Pak stačí jen malá oděrka a problém může být na světě.