Nejlepší pláže na ostrově Rhodos

Ostrov Rhodos patří mezi nejromantičtější ostrovy Řecka a tak není divu, že je oblíbeným místem pro dovolenou. Máte rádi oblázkovou pláž nebo dáváte přednost písečné? Obě varianty najdete na ostrově Rhodos. Některé jsou malé, jiné zase plné ruchu, výběr je opravdu široký. Společnou mají jednu věc a tou je krásné průzračné moře.

Tsambika

Mezi nejlepší pláže Rhodosu patří písčitá pláž Tsambika. Nachází se poblíž letoviska Kolymbia a měří přibližně 700 metrů. Díky pozvolnému vstupu do vody je oblíbená rodinami s dětmi. K dispozici máte lehátka a slunečníky, v taverně si můžete zakousnout něco dobrého a pokud byste se nudili, můžete si vyšlápnout 305 schodů a vychutnat si tak úžasnou vyhlídku nad pláží.

Anthony Quinn

Na severovýchodě, v romantickém zálivu, se nachází nejmenší pláž ostrova. Anthony Quinn má jemný písek a průzračnou vodu vhodnou na šnorchlování. Je obklopená skalami, které se nachází i pod vodou, proto se moc se nedoporučuje pro pobyt s dětmi. Přesto patří mezi nejkrásnější pláže na Rhodosu.

Faliraki

Mezi turisty oblíbené pláže patří i dlouhá písečná pláž Filiraki. Nachází se poblíž stejnojmenného letoviska na východním pobřeží nedaleko hlavního města Rhodosu. Na této pláži to opravdu žije, k dispozici tu jsou vodní sporty, potápěčský klub, dostatek lehátek i barů. Pláž je vhodná i pro děti, které využijí k jejich radovánkám jemný písek.

Lindos

Tyrkysová barva moře, světlý a jemný písek v malebném zálivu, taková je pláž Lindos. Bez pochyb patří mezi nejkrásnější pláže ostrova. Vhodné místo pro rodiny a okolí je jako stvořené na výlety po památkách. Navštívit můžete pozůstatky starobylé Akropole či hradu.

Fourni

Překrásná pláž Fourni se nachází na západním pobřeží, nedaleko hradu Monolithos. Zde si opravdu užijete ten pravý klid a romantické procházky mezi skalisky. Pláž je písčitá s malými oblázky, obklopená skalami. Nebývá přeplněná turisty, můžete si tu v klidu vychutnat i přírodní scenérie. Na pláž se ovšem dostanete jedině autem.