Nejlepší pláže na ostrově Kréta

Kouzelných míst na řeckém ostrově Kréta najdete mnoho. Svými písečnými plážemi a průzračnou vodou Egejského moře přiláká statisíce turistů každý rok. Pokud přemýšlíte o dovolené na tomto ostrově, určitě se vám bude hodit výběr nejlepších pláží, kde můžete relaxovat a užít si dovolenou.

Pláž Falassarna

Mezi nejkrásnější pláže Kréty patří neodmyslitelně pláž Falassarna. Byla zvolena třetí nejhezčí pláží Řecka.Vysněná pláž se rozkládá na západní část nabízí jemný písek a křišťálovou vodu a je výborným místem na potápění se šnorchlem či pozorování podmořského světa. Falassarna je velice dobře dostupná a dostatečně velká, takže se každému dostane trocha soukromí, pokud po něm touží.

Pláž Elafonisi

Ráj na zemi, tak přezdívají turisté i místní pláž Elafonisi. V tomto případě se nejedná o klasickou pláž, spíš o přírodní útvar, který spojuje ostrov Kréta s ostrovem Elafonisi. Kouzlo jemné písčité pláži dodávají květy mořských narcisů a jalovcové keře. Když budete mít štěstí, zahlédnete mořskou želvu karetu obrovskou. Ta si vybrala zdejší pláže na svou snůšku vajec. Vše doplňuje malebný výhled na skalnaté útvary a palmové háje.

Pláž Plakias

Jako jedna z mála pláží Kréty nabízí místo i pro nudisty na východní části pláže zdobené nízkými tamaryškovými stromy. Nádherná písčitá pláž se do azurového moře svažuje pozvolna, proto je vyhledávaná rodinami s dětmi. Je krásným místem na romantické procházky a ti aktivnější mají možnost zapojit se do různých vodních adrenalinových sportů.

Pláž Balos

Severozápadní část ostrova ukrývá přírodní unikát, obrovskou lagunu s nádherně průzračným mořem. V laguně je voda mělká a proto je vhodná pro rodinnou dovolenou. Pláž nabízí příjemný pocit z jemného písku s nádechem bílé až růžové barvy. Nádherné místo přitahuje spousty turistů i přesto, že je pláž poměrně izolovaná a hůře dostupná. Nenajdete zde žádný bar ani restauraci, tak si nezapomeňte sbalit pořádnou svačinu.