Nejčastější chyby při sušení vlasů

Krásné dlouhé vlasy často budí obdiv i závist. Co určitě není třeba závidět, je péče o ně. Ten kdo nosí krátký sestřih, to má s úpravou vlasů přeci jen snazší, a to v případě vysoušení.

Máte dlouhé vlasy? Víte jakých chyb se dopouštíte při sušení vašich vlasů? Přečtěte si, čemu se můžete vyvarovat a tím přispět ke kráse a zdraví vašich vlasů.

Drhnutí vlasů ručníkem

Většina z vás sáhne po ručníku, když vyjde ze sprchy nebo z vany, a začne si sušit vlasy pomocí ručníku. Vysloveně drhnete své vlasy o ručník. Výsledkem jsou rozcuchané a nezdravě vypadají vlasy. Bohužel jim ten vzhled vydrží i poté co uschnou, navíc ještě podpoříte jejich lámavost. Lepší bude, když si vlasy opatrně promačkáte například bavnělým starým tričkem, který do sebe vodu z vlasů dobře nasákne. Vlasy tím nepoškodíte a nerozcucháte.

Do postele mokré vlasy nepatří

Taky se vám stává, že se unavení  osprchujete, umyjete vlasy a padnete s mokrou hlavou do postele? Tak to je taky špatně.Během noci se několikrát otočíte, mokré vlasy se při tom snadno zacuchávají a ráno nejdou rozčesat. K tomu se váže, že ani česat mokré vlasy není vůbec dobré. Vlasy si tak sami násilím trháte.

Necháváte sušit vlasy volně?

Patříte mezi ty, co nechávají vlasy uschnout jen tak volně? To je dobré jen do určité míry. Pokožka u kořínků vlasů je dlouho vlhká, způsobuje to tvorbu lupů, svědění pokožky a bývá příčinou různých kožních onemocnění. Vždy si vlasy u kořínků profoukněte vlažným vzduchem fénu, tím předejdete kožním onemocněním.

Fénování horkým vzduchem

Horký vzduch z fénu je velký ničitel vašich kadeří i pokožky hlavy. Intenzivním horkým vzduchem dojde k narušení ochranného obalu vlasů, vlasy jsou křehké, méně lesklé a lámají se. Horkým vzduchem si můžete vysušit pokožku hlavy, dokonce i spálit. Proto je dobré mít fén dál od hlavy, použít teplý či vlažný vzduch a věnovat vysoušení o pár minut déle.