Mandlový olej – zázrak pro vaši pleť i vlasy

Pokud ve svém arzenálu pomocníků pro krásu pleti i vlasů nemáte mandlový olej, je ten nejvyšší času tuhle chybu napravit! Zvláště pokud často utrácíte za předražené kosmetické výrobky slibující perfektní výsledky a stále nemůžete najít to pravé ořechové. Jeden z nejcennějších rostlinných olejů vyráběný lisováním ze semen mandloně vám pomůže nejen v péči o vaši pleť, ale pozitivní výsledky zaznamenáte i na svých vlasech.

Znáte mandlový olej?

Mandlový olej byl známý již ve starověkém Řecku, kde byl využíván jako efektivní léčebný a ošetřující prostředek. Vyrábí se lisováním semen za studena a je známý pro vysoký obsah nenasycených mastných kyselin, vitamínů A, F, E a Z, minerálů v podobě draslíku, hořčíku i fosforu. Stále více žen přichází na jeho výrazné účinky v péči o tělo i vlasy a nedá na něho dopustit.

Chcete vypadat mladší?

Stárnutí je nedílnou součástí našeho života, se kterou se ale mnohé ženy vyrovnávají hodně těžce. Možná i vás trápí stále viditelnější zub času, který se na vás podepisuje a hledáte způsoby, jak alespoň na pohled vypadat mladší. Výborným pomocníkem, za kterého se přimlouváme, je právě mandlový olej – a hned vám řekneme proč!

V mandlovém oleji je velké množství vitamínů B, A a E, mimo to je hodně hydratační a to vaše pleť potřebuje. Pokožku nejen příjemně vyživí, ale postará se o nevzhledné tmavé kruhy pod očima nebo jejich otokům. Co můžete udělat pro to, aby vaše pleť působila mladistvějším dojmem? Bohatě postačí, pokud si budete mandlovým olejem masírovat oční okolí před spaním.

Vlasy plné lupů budou minulostí

Máte problémy s lupy? Děsíte se představy, ve které vám z vlasů padají malé bílé šupinky a vaše okolí tak na vás hledí skrze prsty? Pokud jste již vyzkoušeli několik šamponů proti lupům a žádný z nich vám nedokázal s tímto nepříjemným estetickým problémem pomoci, pak je na místě vsadit horkou kartu na mandlový olej.

Je to úplně jednoduché, udělejte si z mandlového oleje vlasový zábal a nechte jej působit alespoň 30 minut. Poté důkladně smyjte a již po pár dnech se radujte z výsledků.