Které potraviny prospějí vaší pleti?

Toužíte po krásné pleti, která nebude mít jedinou chybičku? Pak si přečtěte, jaké potraviny byste si měli zařadit do jídelníčku! Budete mile překvapeni, že často nemusíte utrácet za drahou kosmetiku, protože skvělou pomoc máte doma. Tak už na nic nečekejme a pojďme se společně podívat, na jaké potraviny vsadit, abyste měli krásnou pleť!

Potraviny, díky kterým bude vaše pleť krásnější

Maliny

Maliny jsou známé tím, že dokážou snížit zánětlivost a zarudnutí kůže, čehož můžete využít v případě, kdy se vám na pleti vyrojí nevzhledné pupínky. Oceníte je i v případě, kdy bude vaše pokožka z jakéhokoli důvodu podrážděná, slupnete pár malin a rázem uvidíte příjemný výsledek.

Houby Šitake

Znáte houby šitake? Tahle odrůda je proslulá především vysokým obsahem tzv. betaglukanu, který podporuje imunitu kůže. Houby šitake obsahují i hodně vitamínu D, který napomáhá regeneraci pokožky. Zmínit musíme i kyselinu kojovou, která představuje účinnou složku, jež můžete často vidět i v mnoha kosmetických produktech.

Ústřice

Ústřice jsou nejen účinným afrodiziakem, ale zároveň i důležitým prvkem pro naši pokožku. Proč? Obsahují totiž zinek, který pomáhá odbourat toxiny v játrech a reguluje maz. Pokud máte v těle nedostatek zinku, můžete trpět na akné.

Kurkuma

Kurkuma sice není tak známá, ale co se krásy vaší pleti týče, rozhodně ji musíme zařadit mezi potraviny, které byste měli zařadit do svého jídelníčku. Podporuje totiž tvorbu kolagenu a ten je známý tím, že udržuje pleť kyprou a plnou. S kurkumou se dá v kuchyni skvěle kouzlit, hodí se do mnoha pokrmů.