Která kabelka se hodí k vaší postavě?

Pokud ženám něco rozhodně nesmí chybět, pak je to kabelka. Ta představuje nedílnou součást jejich image, podtrhuje jejich styl i cit pro módu a slouží jako příjemná třešnička na dortu. Pokud chcete, aby tohle všechno vámi zvolená kabelka uměla, musíte si umět správně vybrat – v případě, kdy vsadíte na nevhodný model, se nedočkáte takových výsledků, které byste si přáli. A věděli jste například, že i kabelku si můžete vybrat podle typu vaší postavy? Pokud ne, pak je dobře, že si čtete dnešní článek!

Kabelka, která vám padne jako ulitá

Stejně jako si ženy dávají záležet s výběrem podprsenky, která nesmí nikde tlačit ani se zařezávat, nebo jako si s pečlivostí vybírají dokonale padnoucí džíny, jež jim vykouzlí sexy zadeček a podtrhnou jejich siluetu, měly by si dát záležet i s výběrem kabelky. Co když třeba nosíte model, který vás sice stál polovinu vaší měsíční výplaty, ale vůbec se k vám nehodí?

Proto vám v dnešním článku řekneme, jaký typ kabelky dokonale padne vašemu typu postavy. A je jedno, jestli jste malá nebo velká, hubená nebo korpulentní – i vám totiž pomůžeme vybrat tu pravou kabelku!

Malé a velké ženy

Hned na začátek si dáme dva protipóly: podíváme se na kabelky, které padnou vzrůstově menším ženám, ke kterým nebyla příroda, co se týče centimetrů, kdovíjak přívětivá a co padne ženám, o kterých si okolí myslí, že jsou jako žirafy a jejich nohy snad končí až kdesi v nebi.

Malé ženy by se neměly schovávat za velkými kabelkami, které jsou sice v kurzu, ale nositelkám, které nejsou kdovíjak vysoké, moc nesvědčí. Spíše vůbec. Jestliže jste menšího vzrůstu, noste kabelky přes rameno s dlouhým řetízkem, které vás opticky prodlouží.

A co ženy, které jsou opravdu vysoké? U těch je to, jak by se dalo čekat, právě naopak. Ty by se měly vyhnout kabelkám na dlouhých popruzích, jež ještě více upozorní na jejich výšku. Naopak mohou vsadit na prostorově náročné kabelky nebo kabelky do ruky, třeba psaníčka.

Hubené a silné ženy

Pokud jste hubená a na vaší postavě není snad ani gram zbytečného tuku, můžete si dovolit nosit crossbody kabelky, které podtrhnou siluetu vaší postavy. Chybou nejsou ani kabelky, které se nosí na jednom rameni a mají dlouhý řetízek. Nedoporučujeme vám velké kabelky.

Silnějším ženám bychom měli hned na začátku říci, že se za své tvary rozhodně stydět nemusí. Pokud máte pár kilo navíc, schovejte ho za velkou kabelkou, kterou budete nosit na rameni. Ta schová nějaké to kilčo.