Kam na letní dovolenou v roce 2019

Máte už vybranou letošní letní dovolenou? Pokud jste si dosud z různých důvodů nevybrali, možná vás budou inspirovat naše tipy na místa, kde rozhodně můžete strávit úžasné dny plné zážitků. Vydejte se na exotická místa a užijte si dovolenou naplno.

Za exotikou na Kapverdy

Kapverdské ostrovy jsou ideálním místem, kde si užít vůni a nádheru exotiky téměř po celý rok. Ostrovy vás zaručeně uchvátí dokonalými písečnými plážemi, ale i svou bohatou kulturou, skvělou gastronomií a příjemnou teplotou kolem 25 až 30 stupňů. Hotelové resorty jsou doslova luxusní. Vybrat si můžete ze dvou ostrovů: Sal a Boa Vista.

Divoká příroda na Srí Lance

Krása nezkrotné divočiny, pohostinnost místních lidí a nekonečné moře, to vše najdete na Srí Lance. Je to úžasné místo, kde si vychutnáte skutečný relax. Při pobytu na ostrově stojí za to navštívit národní parky s volně žijícími živočichy a zelené čajové plantáže. A pokud vás omrzí výlety, oddejte se vlnám na širém oceáně, například při surfování.

Rozmanitá Indonésie

Mezi oblíbené destinace patří Indonésie již řadu let. Indonésii tvoří více než 17 tisíc ostrovů. Bílé písčité pláže, chrámy, rušný noční život, tradiční kultura, pestrý podmořský svět a spoustu zážitků vám nabízí ostrovy jako je například Bali. Teploty se tu po celý rok pohybují kolem 30 stupňů, což je jistě příjemné podnebí pro pro vaši dovolenou.

Méně známé Marmaris

Letovisko, často nazývané perlou Turecka, není příliš známé. Marmaris  naleznete v překrásné laguně se zlatými plážemi a zelenými kopci. V minulosti toto místo bývalo malou rybářskou osadou, nyní zde žije přes 30 tisíc obyvatel. Na své si zde přijdou romantici, kromě jiného si tu užijí krásné procházky při západu slunce po pláži či v přírodě. Marmaris je bohaté i na památky, noční život a nabízí možnosti pro řadu vodních sportů.