Kam letos vyrazit na letní dovolenou

Kam letos vyrazit na letní dovolenou

Jistě už si plánujete letní dovolenou a přemýšlíte, kterou destinaci navštívit. Možností je opravdu mnoho, od pobytových zájezdů do přímořských letovisk po poznávací zájezdy v Evropě i mimo ni.

 

Češi mají rádi tradici, takže většinou se vypravují k Černému, Jaderskému nebo Středozemnímu moři. V posledních letech ovšem vzrůstá zájem o exotiku – Thajsko, Bali, Maledivy či Spojené arabské emiráty jsou hodně navštěvovanými destinacemi. Poj’dme se do některých zajímavých lokalit podívat, možná tak usnadníme váš výběr.

Znovuobjevené Bulharsko

Když se nám před lety otevřely hranice, většina Čechů se vypravila do Chorvatska a dvě desetiletí jezdila v podstatě jen tam. Na Bulharsko, jehož jsme byli trochu přesyceni, se zapomnělo. Za tu dobu se ale hodně změnilo a v současné době je dovolená na bulharském pobřeží Černého moře úžasným zážitkem za cenu o dost nižší, než stojí zájezd do Chorvatska. A co vás tu čeká? Nádherné písčité pláže s pozvolným vstupem do moře, typická bulharské pohostinnost a antické památky.

Znáte Kapverdy?

Na pobřeží západní Afriky je v Atlantiku deset ostrůvků, které tvoří stát Kapverdy. Nejčastěji navštěvovaným jsou ostrovy Boa Vista a Sal. Přestože většina ostrova je písečná poušť, na plážích kolem pobřeží najdete stovky luxusních hotelů v maurském stylu. Dlouhé procházky po plážích,potápění surfování, to vše dělá dovolenou v destinaci,již turisté objevili teprve nedávno, nezapomenutelným zážitkem.

Poznávejte Pobaltí

Pokud patříte k těm, kdo se nevydrží připékat na pláži u moře, ale rád něco nového pozná,vydejte se nasever. Víte,že Litva je s Českem historicky spojená, protože rod Jagellonců, který nám tu na čas vládl,pocházel z Litvy,nikoli z Polska?

Víte, že v lotyšském Rundale stojí nádherný romantický zámek postavený podle Versailles a že v něm vyrůstala paní kněžna z Babičky, Kateřina Zaháňská? Vydat se do Pobaltí může znamenat lásku na první pohled.A na celý život.