Jen růžová to musí být! Růžové šperky ve vaší šperkovnici

Růžové zlato je všude. Na telefonech, špercích, v kosmetice i na oblečení. Zkrátka všude kam se podíváte. Proto vám nesmí tahle kouzelná a must-have barva chybět. Vypsali jsme pro vás, kde všude můžete tuhle barvu najít a jak ji nosit. Nechte se inspirovat.

Začneme s make-upem

Kombinace třpytivého zlata s hřejivým tónem růžové je prostě geniální. Nejen, že se sluší každému odstínu pokožky, ale také se stala jedním z hlavních trendů pro rok 2017. Růžové zlato se nosí samo a kombinuje se velmi jednoduše.

Tóny růžového zlata fungují na každém odstínu pleti, ale také v každou roční dobu, a to od rána do večera. Kombinace je vhodná do denního líčení, ale také dokáže vytvořit neodolatelný make-up na party.

Šperky z růžového zlata

Zlato obecně patří mezi nejoblíbenější materiál na výrobu šperků, a to už po tisíce let. Je symbolem luxusu, ale také tradice a trvalé hodnoty. V současné době je klasické žluté zlato nahrazováno bílým zlatem a také aktuálním trendem, kterým je růžové zlato.

Růžové zlato je slitina, která je složená z klasického žlutého zlata a je doplněná dalšími kovy, jako jsou měď, stříbro a zinek. Právě tyto kovy a jejich poměry dokáží vytvořit nejrůznější odstíny růžové, která šperkům tolik sluší.  Často se pod pojmem růžové zlato neskrývá zlato jako takové, ale jedná se o pozlacené šperky do bronzova. Často je takto upravovaná chirurgická ocel.

Zlatý náramek

Alespoň jeden šperk z růžového zlata nesmí chybět ve vaší šperkovnici. Tento trend se dostal do všech oblastí módy, ale šperkům sluší nejvíce. Šperky z růžového zlata se dají skvěle kombinovat se stříbrem, žlutým zlatem i platinou. Nebojte se neotřelých kombinací a vytvořte cool celek. Zvolte klidně zlatý náramek s náramkem z růžového zlata a doplňte to stříbrným jemným prstenem.

Růžové zlato se dostalo i do oblasti svateb a ženské prsty tak zdobí snubní prsten z růžového zlata zdobený čirými kameny. Pro romantické nevěsty, které nechtějí klasické žluté zlato a bílé zlato je na mě moc studené, je prsten z růžového zlata jako stvořený.

I hodinkám růžové zlato sluší

V odstínu růžového zlata nemusí být pouze šperky, ale také hodinky. Takové hodinky jsou často zdobené čirými krystaly a celkově je jejich design velmi elegantní, ženský a jemný. Pro koho je růžová moc, může zvolit bronzové hodinky, které jsou také velmi trendy.

Volte raději 1 šperky z pravého zlata, než hodně z bižuterie

Ačkoliv moderní technologie ve výrobě zirkonů a bižuterie velmi pokročily, stále se drahému kovu nic nevyrovná. Zlaté náušnice se daleko více na slunci lesknou a třpytí než je tomu u bižuterie imitující zlato.

Navíc zlato je oproti jiným používaným kovům u bižuterie daleko více odolné a stabilní. Díky tomu, že jsou jeho zásoby omezené, uchovává si stále hodnotu. Zlaté šperky jako jsou zlaté řetízky nebo prsteny vydrží pravidelné působení vody i mechanické poškození.

Pro mnoho rodin jsou zlaté šperky jejich dědictvím, které se předává z generace na generaci a tím získává nejen finanční hodnotu, ale také symbolickou a osobní hodnotu, které je symbolem pevného pouta, lásky a stabilnosti.