Je internetová seznamka stále v trendu? Zjistěte výhody a nevýhody

Pokud patříte k těm, kdo si myslí, že online seznamky jsou k ničemu, překvapí vás asi skutečnost, že profilů na internetových seznamovacích portálech přibývá. Těm kdo uvažují logicky, došlo, že v současné době omezených kontaktů je renesance seznamování v online prostředí zcela pochopitelné. Online seznamky prostě ještě stále mají co nabídnout.

Než si ujasníme výhody i nevýhody seznamování přes internet, je dobré si uvědomit, že tento způsob není vhodný pro všechny typy lidí. Například pokud trpíte nízkým sebevědomím, může být pro vás zraňující malý zájem o váš profil, krutě upřímné odpovědi protějšků, kteří využívají výhody anonymity. Online seznamky vás mohou krutě semlít, jestliže jste poněkud víc naivní, očekáváte od lidí jen upřímné jednání, případně pokud už tak máte šrám na duši. V takovém případě raději profil na online seznamce ani netvořte, vydejte se do přírody a pracujte na své odolnosti.

Jaké výhody a nevýhody mají online seznamky

Výhody jsou celkem jasné a právě v současné době omezených možností je nejvýraznějším pozitivem fakt, že v kterémkoliv čase a na jakémkoliv místě se můžete začít seznamovat, když už v reálném životě musíme dodržovat povinný distanc. V současnosti je to nejspíš jediný bezpečný způsob, jak poznat někoho nového. Většinou také hned na začátku můžete specifikovat důvod seznamování: vážný vztah, kamarádství, dopisování, případně nezávazný flirt.

Nevýhody komunikace přes internet jsou také celkem zřejmé, přesto je dobré si je občas připomenout. Ta první je skutečnost, že nikdy nemáte jistotu, že to, co vám vyhlédnutý protějšek píše, je také pravda. Je také nebezpečné zveřejňovat na svém profilu citlivá data a fotografie. Cokoliv se totiž do veřejného internetového prostoru pověsí, může být kdykoliv vyhrabáno a zneužito proti vám. Přes všechny nevýhody a s trochou trpělivosti a nadhledu stojí za to online seznamky zkusit. Nikdy nevíte, kde na vás “ten pravý” čeká.