Jak zvládnout rozchod s partnerem

Rozchod zpravidla bývá vždy náročný. Ať už se vztah z nějakého důvodu rozhodnete ukončit vy, partner a nebo k tomu vedou jiné podněty, je důležité z rozchodu vyjít co nejlépe a zbytečně si navzájem neubližovat.

Co pro sebe udělat, abyste zvládla konec vztahu co nejlépe? Můžete sedět doma a utápět se v lítosti a smutku, nebo se jít dál. Konec něčeho dává prostor pro začátek nových možností, které nám život přichystal.

Jak na rozchod ve třech krocích

Univerzální rada, jak zvládnout rozchod, neexistuje, ale přece jen jsou způsoby, které vám uleví a ulehčí první dny.

Prvním krokem k uzdravení je odstranění všech věcí, které mu patří, nebo vám ho připomínají. Nemusíte všechny jeho osobní věci nutně naházet do popelnice, bohatě postačí všechny partnerovy věci zavřít do nějaké krabice a tu strčit na málo frekventované místo. Tak se nemusíte bát, že o ně budete denně zakopávat.

Zachovejte si úctu, v prvních dnech partnera vůbec nekontaktujte a nezajímejte se o to, co dělá. Své věci si může odvézt později, až už setkání s ním nebude tak bolestivé.

Druhým krokem bude stanovení si jistých mezí. Necítíte se dobře? Chcete si doma vlézt pod deku a vybrečet se? Jestli vám to vaše situace dovoluje, vezměte si v práci volno a klidně si doma truchlete. Den dva jsou v pořádku, ale další dny už je nutné začlenit se zpět mezi lidi.

Domluvte se s kamarádkou, či někým blízkým, aby vás navštívil doma. Můžete se pokusit přichystat nějaké občerstvení, které vám na chvíli zaměstná hlavu i ruce.

Třetí krok je návrat do běžného života. Bez ohledu na to, jak moc vás rozchod zasáhl, je třeba vstát a začít žít zbytek svého života.Co třeba vyrazit ven – za sportem, na víno či pivo s přáteli, navštívit nová místa, nebo si jít koupit něco hezkého na sebe? Vytěsněte si ho jednou provždy z hlavy a začněte si vytvářet nové vzpomínky. Co jste chtěly vždycky podniknout? Nebylo by hezké uskutečnit své plány právě teď?

Další možností je poradit se s astrologem.