Jak si vybrat IPL epilátor?

Dlouhodobé odstraňování chloupků je dnes už velmi populární záležitostí. Nemuset celé měsíce sáhnout po žiletce, to je pořádná motivace. IPL epilátorů je na trhu už velmi široká nabídka. Jak si tedy ten svůj vybrat?

Nevidíte rozdíly mezi IPL epilátory na první pohled? Nevadí. Poradíme vám, na co se zaměřit. Jedno je ale jisté – všechny používají tu samou metodu odstraňování chloupků, takže výsledky by měly být u všech stejné.

Jak si vybrat mezi jednotlivými modely?

  1. Počet záblesků – Prakticky stanovují životnost epilátoru, protože není možné dokoupit novou žárovku. Všichni výrobci slibují, že počet záblesků stačí na celou epilační kúru. To je pravda. Pokud ale budete potřebovat déle pokračovat v udržovací kúře, pak už můžete mít trochu problém.
  2. Nástavce pro jednotlivé oblasti – Pokud máte u IPL epilátoru možnost nastavit intenzitu záblesku, je obvykle možné ho použít na všechny stanovené oblasti těla. K čemu jsou tedy nástavce dobré? Ty pro citlivá místa nebo oblast tváře mají menší zábleskové okénko a jsou často opatřené speciální filtrem, který by měl snížit riziko podráždění pokožky.
  3. Nabíjecí nebo s kabelem – Upřednostňujete používání přístroje s připojením do zásuvky? Pak si vyberte model, který to umožňuje. Tak to má většina levnějších modelů, u těch dražších si můžete vybrat z provozu na baterii nebo na kabel – možné je obojí.
  4. Tvar epilátoru – Toto kritérium je na posledním místě záměrně. Jde totiž čistě o preference a komfort při držení. Epilátory Philips Lumea mají větší, mohutnější rukojeť, zatímco modely Braun jsou kompaktnější a drží se jako klasické pinzetové epilátory.

Rozhodujete se podle ceny?

Nechcete do IPL epilátoru investovat moc velké částky? Pak volte základní model, u kterého ale musíte počítat s nižší životností zábleskové žárovky, kabelovým provozem a většinou jen jedním nástavcem pro všechny oblasti.

Raději byste profesionální přístroj s dlouhou životností? Pak si budete muset připlatit. Ale dostanete epilátor, který má například nástavce vytvarované podle oblastí, pro které jsou určené, což zvyšuje efektivnost epilace.

Autor: www.holime.cz, Andrea Ivaničová