Jak si správně sušit vlasy?

Vlasy jsou vizitkou každé ženy. Jen zdravě vypadající hříva plná lesku a života může svou majitelku ukázat v tom nejlepším světle. Chce-li žena či dívka vypadat dobře, měla by věnovat péči o vlasy dostatek času a pozornosti, nemluvě o používání kvalitních vlasových prostředků. Jednou z otázek vedoucích ke zdravé hřívě je „jak si správně sušit vlasy“, aniž by došlo k jejich poškození. Vysoušení vlasů je jednou z nejdrastičtějších procedur, během kterých jsou vlhké vlasy hodně namáhány a často tak dochází k jejich narušení. Jestliže vám záleží na zdravém stavu vašich vlasů, které se stanou vaší hrdou vizitkou, pak si přečtěte náš dnešní článek. Společně si v něm řekneme, jak si správně sušit vlasy a prozradíme si užitečné fígle!

Hříva plná zdravého lesku, aneb jak si správně sušit vlasy?

Každý z nás má jiný typ vlasů, který si vyžaduje odlišnou péči či různorodé vlasové prostředky. Jedno však zůstává společné: jen správné vysoušení vlasů nevede k jejich poničení a následnému třepení, lámání nebo vypadávání. Jak tedy na to?

 1. Volné prosychání

  To nejlepší, co pro své vlasy a jejich zdraví můžete udělat, je nechat je po umytí jen tak volně uschnout. Nejvíce jim svědčí, pokud se po mytí na čtvrt hodinky zabalí do měkoučkého ručníku, kde se nechají odpočinout a kde z nich ručník vysaje nejvíce vody. Poté si vlasy můžete nechat volně splývat na ramena a bez drhnutí ručníkem je nechat prosychat. Tímto způsobem jim neublížíte.

 2. Bez ošetření ani ránu

  Nemůžete-li si dovolit nechat vlasy volně prosychat, pak není nic jednoduššího, nežli je vysušit za pomoci fénu. I tento úkol ale má svá jasná pravidla. V první řadě byste v žádném případě neměli zapomenout ne ošetření vlasů speciálním přípravkem sloužícím jako ochrana proti horkému vzduchu, který vlasům škodí a ničí je. Pořídit jej můžete v mnoha provedeních a rozhodně se do tohoto vlasového pomocníka vyplatí investovat.

 3. Správná volba fénu

  Není fén jako fén a jen s pomocí správného modelu během fénování svým vlasům neublížíte. Po ruce byste měli mít takový fén, který disponuje nejméně dvojím nastavením teploty a přívodem studeného vzduchu, díky kterému můžete snadno a rychle zchladit rozpálené vlasy. Doporučujeme rovněž vybrat takový model, u kterého si budete moci dle vlastní potřeby regulovat rychlostní režim.

 4. Teplota a vzdálenost

  Na úplný závěr vám poradíme, jak nastavit správnou teplotu a z jaké vzdálenosti si vlasy sušit. Co se týče teploty, tak ta by měla být příjemná – tedy rozhodně nic, co byste nemohli po pár vteřinách vydržet. U fénování se doporučuje dodržovat vzdálenost alespoň 20 cm od vlasů. Vlasy si fénujte od kořínků směrem ke konečkům.