Jak se správně odlíčit

Každá žena to dobře zná: když přijde domů večer unavená z práce nebo společenské události, je ráda, že se dostane co nejdříve do postele. A tak není divu, že se občas na pleť zapomene nebo se jí nedostane dostatečné péče.

Jestliže jste se dokonale nalíčily, je třeba i dokonale odlíčit, jen opláchnutí vodou nestačí. A proč? Protože v noci vaše pokožka regeneruje a přijímá účinné látky z nočního krému, ale jen v případě, že je pokožka opravdu čistá a póry nejsou ucpané zbytky make-upu.

Odlíčení očí

Začínáme u očí, ty jsou velmi citlivé. Je vhodné o ně šetrně pečovat a používat přípravky, které jsou k tomu určeny. Nejčastěji se používají olejové odličovače na oční make-up, který si hravě poradí i s voděodolnou řasenkou. Nesmíte také zapomenout na správnou techniku odličování. Jak na to?  Vatovým tamponem stírejte jemně od vnitřního koutku směrem k vnějšímu. Nikdy nedělejte pohyby sem a tam, tím si zaděláváte na vznik vrásek a přijde tím i o řasy.

Další kroky odlíčení

Odstraňování celkového make-upu a nečistot zabere o trošku delší dobu,ale vaše pleť si to určitě zaslouží.Vždy je důležité začít čistící pleťovou vodou, pěnou, mlékem či gelem, výběr záleží na vás. Tím vaší pleť zbavíte nečistot a otevřou se vám póry. Jako další následuje tonikum, které  má za úkol pleť hydratovat a uzavřít póry. Získáte tím krásnou čistou pleť, připravenou na použití nočního krému. Ráno pak stačí použít jen pleťovou vodu, která zbaví pleť nečistot, které vyloučila během noci, a nanést denní krém, obvykle hydratační.

Výběr čistící kosmetiky

Existuje velké množství kosmetických produktů a někdy je těžké si vybrat ten správný. Nejlepší je řídit se typem pleti. Pleťová voda obsahuje malé množství alkoholu, hodí se spíš na mastnější pleť. Pro citlivější pleť použijte čistící emulze nebo výrobky na bázi oleje. Než se rozhodnete pro tu svoji kosmetiku, je potřeba vyzkoušet si několik výrobků, abyste věděli, jak na ni vaše pleť reaguje.