Jak připravit rozlučku

Rozlučka patří mezi nejoblíbenější svatební tradice a zvyky. Důvodem této tradice je uvolnit ženicha s nevěstou ve společnosti jejich přátel před tím významným dnem. Navíc se při této příležitosti seznámí ještě před svatbou lidé z strany nevěsty s lidmi od ženicha, pokud se do této doby neznali. Celá svatba tak může být pro všechny zúčastněné mnohem neformálnější a zábavnější.

V případě, že budete v nejbližší době chystat rozlučku se svobodou, budou se vám jistě hodit informace, jak na to.

Kdo a kdy by měl chystat rozlučku

Rozlučku se svobodou plánují a starají se o program zpravidla družičky či svědkové za pomocí nejbližších přátel. Loučení se svobodou nevěsty a ženicha probíhá odděleně, ale ani společný večer není neobvyklý.

Dříve se rozlučka chystala večer před svatbou, ale umíte si to představit? Z obavy, že by ženich nedorazil se svými svědky v čas na obřad, je rozhodně lepší udělat rozlučku několik dní před svatbou.

Rozlučka pro nevěstu

Svědkyně či družička společně s dalšími kamarádkami připravují pro nevěstu překvapení, společný dárek. Nevěsty úkol by měl být takový, že spojí (například za pomocí emailů) všechny účastnice, aby domlouvání probíhalo hladce. Při rozlučce by mělo být na první pohled poznat, kdo je budoucí nevěsta. Pomůže vám k tomu šerpa, korunka či tričko s nápisem, že se vdává. Takové loučení se svobodou nevěsty začíná už ráno, kdy se všechny sladíte a společně vyrazíte na nějaký wellness zážitek nebo jiný zážitek, o němž nevěsta dopředu neví. Následovat by mohl společný oběd, při kterém můžete předat nevěstě drobné dárečky či jeden společný velký dárek. Na závěr dne je ten pravý čas na společenskou akci v baru, na diskotéce, nebo mejdan připravený doma.

Rozlučka pro ženicha

U ženicha nebývá rozlučka tak pestrá, pánové se obvykle drží jednoduchosti. Ženich a celá jeho parta budou jistě potěšeni zážitkovou akcí kterou naplánujete na odpoledne. Klidně můžete volit něco adrenalinového, případně nějaký sport. Večer se očekává “divočejší”.  Potěšíte lahvinkou dobrého pití a doutníky. Během večera je možnost střídmé erotiky, tedy vkusně provedeného stroptýzu nebo tance u tyče. Je dobré myslet na pravidla, abyste budoucího ženicha nedostali do nepříjemné situace.