Jak nosit polobotky

Každý ví, že polobotky je obuv, která končí u kotníku. Známé jsou i pod jménem oxfordky podle místa, odkud k nám přišly. Bohužel, ne všichni ví, jak takové boty nosit a jak je nakombinovat se svým outfitem.

Polobotky mají opravdu velkou výhodu, hodí se totiž pro všechny věkové kategorie. A možná se budete divit, ale hravě s nimi nahradíte i lodičky. Polobotky pořídíte v mnoha barvách, tvarech a z různých materiálů. Na trhu objevíte polobotky s plnou platformou, či s menším podpatkem.

Správná kombinace

Minimalistický vzhled je tou správnou volbou v kombinaci s oxfordkami. Jdete do práce, čeká vás obchodní schůzka? Hnědé odstíny polobotek budou působit neutrálně a společně s kostýmkem bude celkový vzhled působit nenuceně. Naopak ležérní styl docílíte pomocí džínů a třeba i svetru. Pruhované polobotky dokonale vyniknou k polodlouhým kalhotám, úzké sukni či šatům. Určitě s nimi můžete vyrazit do práce. V případě, že máte v plánu působit elegantně, volte klasické barvy jako je černá a bílá.

Chystáte se večer někam vyrazit a řešíte večerní róbu? Tak to sáhněte po oxfordkách ze semišového materiálu. V žádném případě se nemusíte bát nazout polobotky barevné či s květinovými vzory. Velkou parádu vám udělají například v kombinaci s džínami. Vždy je ale důležité myslet na to, že méně je více – není dobré to překombinovat.

Po jakém doplňku sáhnout

Tradiční doplňky k polobotkám jsou převážně sluneční brýle, klobouky, vesty či saka, a to nejčastěji  ze semišových materiálů. Vhodné jsou nepřezdobené kabely a kabelky, protože v jednoduchosti je síla. Proto je také dobré, abyste v tomto případě úplně vyřadili složité a výrazné doplňky, stejně tak zapomeňte na volány. Mezi ty správné doplňky patří rozhodně podkolenky. I když působí tak trochu retro, v kombinaci s úzkou maxi sukní či šaty bezpochyby ladí s polobotkami ze všech doplňků nejvíce.