Elektrický kartáč na vlasy – v čem se liší od toho klasického

Jistě doma máte fén na vysoušení vlasů, kulmu i žehličku, která vlasy naopak vyžehlí. A co takhle pořídit si multifunkčního pomocníka, který tohle všechno zvládne také. Elektrický kartáč na vlasy je taková malá revoluce v úpravě vlasů.

Na trhu jsou k dostání elektrické kartáče žehlící, rotační a ionizační. Dají se sehnat také kombinované elektrické kartáče, které mají víc funkcí. V každém případě dokážou vytvořit požadovaný účes rychle a perfektně.

Výhody elektrického kartáče

Tou úplně největší výhodou je, že budete mít vlasy rozčesané a upravené velmi rychle, což oceníte během ranního shonu a přetahování o koupelnu se zbytkem rodiny. Jaké jsou další výhody?

  • účes neztratí na objemu
  • použití elektrického kartáče eliminuje zacuchání vlasů, takže se vlasy neničí
  • použít ho můžete na všechny typy vlasů, ať jsou kudrnaté, jemné, nepoddajné
  • práce s elektrickým kartáčem je pohodlná a rychlá – ušetříte až polovinu času, kterou ranní úpravě vlasů věnujete

Zatímco běžně musíte nejprve vlasy vysušit fénem (a ideálně přes kulatý kartáč, abyste jim dodali na objemu) a teprve potom vlasy rovnáte žehličkou, elektrický kartáč toto stíhá současně. Po úpravě jsou vlasy rovné, lesklé a neztrácí na objemu.

Jaký elektrický kartáč vybrat

Chcete mít rovné vyžehlené vlasy nebo raději ležérní vlny? Na vyrovnání nepoddajných vlasů potřebujete hranatý elektrický žehlící kartáč, na zvlnění kulatý rotační kartáč. Kromě těchto dvou typů se na trhu setkáte ještě s ionizačním kartáčem. Ten, díky vyzařování negativních iontů (aniontů) chrání vlasy po celé délce před negativními vnějšími vlivy. Vlasy neelektrizují, nekrepatí a krásně se lesknou zdravím.

Ať už si vyberete pro úpravu vlasů kterýkoliv model, svým vlasům prospějete. Například při vyrovnávání nepoddajných a hodně kudrnatých vlasů používá se stejným efektem elektrický kartáč mnohem nižší teplotu, než klasická žehlička na vlasy.