Co dělat, aby se vám nemastily vlasy?

O tom, že jsou vlasy vaší vizitkou a že okolí dávají jasně najevo, jakou mírou o sebe pečujete, vás určitě nemusíme dlouze poučovat. Nemyté a mastné vlasy přilepené k obličeji rozhodně nepůsobí dobrým dojmem a my si při pohledu na takového člověka ihned řekneme, že je to špindíra, který nedbá o svůj vzhled. Důležité je si uvědomit, že mastné vlasy jsou problémem kosmetickým nikoli zdravotním. Co dělat, aby se vám nemastily vlasy? Lze proti tomuto problému nějak bojovat? Na to se dnes společně podíváme!

Proč se nám vlasy mastí?

Příčinou mastných vlasů může být vícero věcí:

  • nadměrný stres
  • hormonální poruchy
  • genetické dispozice
  • špatná péče
  • nevhodná strava
  • špatné kosmetické přípravky

Co dělat, aby se vám nemastily vlasy?

Trápíte se pro mastné vlasy, kterým chybí zdraví a které na vaše okolí nepůsobí příliš lákavým dojmem? Lámete si hlavu nad otázkou co dělat, aby se vám nemastily vlasy a vy jste se tak za jejich vzhled již nemuseli stydět? Vyzkoušejte některý z našich tipů, které jsme pro vás připravili v následujících řádcích. Uvidíte, že alespoň některý z nich vašemu problémů určitě pomůže!

Více zinku!

Věděli jste, že zinek, kterému není věnováno tolik pozornosti, kolik by si ve skutečnosti zasloužil, dokáže ovlivnit produkci mazu v mazových žlázách? Proto je na místě zamyslet se nad tím, zda ho má vaše tělo dostatek! Do svého jídelníčku proto zařaďte ořechy a zeleninu, přičemž zároveň omezte konzumaci mléčných výrobků.

Pitný režim!

O důležitosti pitného režimu vás nebudeme poučovat, ale věřte, že když odborníci radí vypít alespoň 2 litry tekutin denně, neříkají to jen tak ze srandy. Má to svůj důvod a až vám řekneme, že i dodržování pitného režimu může mít pozitivní vliv na vzhled vašich vlasů, pak už ho budete brát mnohem důležitěji!

Kosmetické přípravky!

Jestliže přemýšlíte, co dělat, aby se vám nemastily vlasy, pak byste se v první řadě měli zamyslet nad tím, jakými přípravky o ně pečujete. Doporučujeme investovat do kvalitního šamponu, zvláště v případech, kdy si vlasy kvůli jejich mastnotě myjete každý den. Pozor na obsah silikonů a olejů, ty nejsou pro vaši hřívu tou nejlepší volbou.

Tuky nebrat!

I tuky se podepisují na tom, že se vám vlasy více mastí a to proto, že jejich vysoký příjem zvyšuje produkci mazu na pokožce. Rozhodně to ale neznamená, že se tukům od dnešního dne budete vyhýbat obloukem. Je totiž rozdíl mezi dobrými a špatnými tuky! Zdravé tuky hledejte v rybách, celozrnných výrobcích nebo v ořeších. Naopak nezdravé tuky v podobě mastných kyselin vašemu tělu neprospívají a najdete je v mléčných výrobcích či v hovězím a vepřovém mase.