Chyby, které při starosti o krásu děláme nejčastěji

Dokonalá pleť bez jediné chybičky na kráse, která již na dálku vyzařuje zdraví – to je tajný sen mnoha žen, kterým příroda do vínku nenadělila bezchybnou tvář nevyžadující takřka žádnou péči. Většina z nás se tak stará o svou pleť, pečujeme o ni pomocí různorodých přípravků a byť si to mnohdy ani neuvědomujeme, děláme v tomto ohledu chyby, které naší pokožce spíše škodí, nežli aby jí byly k užitku. Ačkoli nejednáme se špatným úmyslem, kolikrát svou pleť zbytečně zatěžujeme nebo provádíme úkony, které ji poškozují – například mačkání nevzhledných pupínků, kterých se chceme co nejdříve zbavit. Chcete znát nejčastější chyby při starosti o váš vzhled, kterých se možná i vy dopouštíte? Pak si nenechte ujít následující řádky!

Nejčastější chyby při starosti o krásu naší pleti

Všichni pro sebe chceme jen to nejlepší a pokud dojde řeč na krásu, snaží se ženy dosáhnout pomyslného maxima. Mnohdy utrácíme peníze za předražené krémy, mažeme se několikrát denně, investujeme do kvalitního make-upu, ale pak uděláme dvě nebo tři chyby, které veškerou snahu pošlou do kytek. Podívejte se, které neduhy své pleti nejčastěji provádíme a vyhněte se chybám, které vám ubližují.

Mačkáme si pupínky

Jakmile nám na tváři vyraší pupínek, okamžitě se ho chceme zbavit. Ono je to vcelku logické – beďary nebo akné na naší tváři vůbec nepůsobí přitažlivě a do dokonalosti tak máme opravdu daleko. Jenže mačkání pupínků zavání nepěkným zánětem, který si tak můžeme přivodit. A co je proti tomu jeden červený pupínek, který za pár dní zmizí…

Nečistíme si pleť nebo ji čistíme špatně

Čištění pleti je věc, na kterou mnoho žen zapomíná. Bohužel! Ať už používáte make-up nebo ne, pokud toužíte po zdravé pleti, musíte jí čistit. K tomuto úkolu používejte odličovací mléka, micelární vody nebo tonika, která se postarají o to, že se na vaší tváři nezanesou póry. Podceňovat byste neměli ani povinnost vyčistit si pleť před spaním!

Kouříme a pijeme alkohol

Mezi chyby, které děláme v péči o naši pleť, samozřejmě musíme zařadit i kouření nebo konzumaci alkoholu, což jsou látky, které naší pokožce opravdu nesvědčí, ať si každý říká, co chce. Možná to nevíte, ale kouřením na vaší pleti vznikají hluboké vrásky, nemluvě o tom, že vaše pokožka na pohled zešediví a bude působit mdle. A co si budeme nalhávat – nikomu taková pleť nebude připadat přitažlivá.

Používáme prošlé výrobky

A teď ruku na srdce milé dámy: která z vás někdy používala prošlé produkty pro péči o pleť, protože vám bylo líto je vyhodit? Snad každá z nás si minimálně jednou řekla „přece to nevyhodím, když to stálo tolik peněz“ a vesele tak produkty s prošlou lhůtou používáme dál. Tak tohle vůbec ne, ženy! Jakmile přípravku projde spotřeba, šup s ním do koše – i kdyby stál tisícovku!