Cestování aneb Jak se úsporně sbalit

Cestování sebou přináší i nutnost sbalit cestovní tašku či kufr. Ovšem mnohdy si lidé berou na cesty zbytečnosti, které pak musí vláčet. Ideální je vybrat universální oblečení, které se snadno kombinuje, je nemačkavé, lehoučké a skladné. Chcete-li mít zavazadlo nejen lehké, ale zbytečně pak nepřiplácet za jeho váhu, uvažte předem, co skutečně balit a co koupit až na místě.

shutterstock_107121131

Oblečení a kosmetika

Nikdy neberte sebou stejné druhy oděvů, stačí je občas přeprat. Místo klasických kalhot jsou vhodné legíny. Když už brát kalhoty tak nějaké pohodlné. Dalším pomocníkem na cestách je bavlněná sukně, kterou využijete i pro formálnější účely, jako je třeba návštěva restaurace apod. Pro ženy je na cestování vhodný kufřík na kolečkách. Pro přesuny po městech je to pohodlnější než vláčet batoh. Přibalit si nezapomeňte skládací tašku na věci, které na výletě či dovolené koupíte. Z kosmetiky si berte jen speciální přípravky, ostatní se dá koupit až na místě.

Správně poskládané věci

Na dno zavazadla vždy dávejte objemné a těžší věci. Co se obuvi týká – ty nejrozměrnější si obujte na sebe. Mezírky zaplňte drobnostmi, ty ostatně můžete nastrkat i do bot. Nepospíchejte a snažte se najít vždy nejlepší variantu.

Inventura obsahu

Dnes se dá bez problémů většina věcí koupit, ať už jste kdekoliv. Proto ještě jednou zrevidujte obsah kufru a přemýšlejte, co ještě můžete nechat doma. Ať už se týká papučí, ručníků, které máte běžně v každém hotelu k dispozici, kosmetiky. Zjistěte si, co nejvíce Inko, kde budete ubytování a nevláčejte sebou zbytečnosti, které nakonec třeba ani nevyužijete.

Elektronická čtečka

Mít sebou časopisy a knihy pro zkrácení doby cestování je sice fajn, ale mnohdy jsou to právě věci, které překážejí. Místo toho zvolte jednu jedinou – elektronickou čtečku. Ta se vám vejde určitě i do kabelky a budete mít tak neustále čtivo po ruce.