V čem chybujete při používání opalovacích přípravků?

Používání opalovacích přípravků k létu patří stejně jako osvěžující drinky, grilování s rodinou a přáteli nebo čas strávený u vody. Pokud si léto chcete užívat na maximum, pak byste používání opalovacích přípravků rozhodně neměli podceňovat nebo jej brát na lehkou váhu. Tím byste byli jen sami proti sobě. Většina lidí je toho názoru, že při aplikaci přípravků na opalování dělají vše správně. Mnohdy se ale stane, že přípravek nezafunguje tak, jak by očekávali a výsledkem je kupříkladu spálená pokožka citlivá i na ten sebemenší dotek. V takovém případě dáváme vinu onomu přípravku, pravda je ale taková, že si za to kolikrát můžeme sami. Dopouštíme se totiž chyb, které účinnost opalovacích přípravků snižují…

Chyby, které možná i vy děláte při používání opalovacích přípravků

Teď možná chcete článek zavřít s vědomím, že vy přece nic špatného neděláte. Ještě než tak skutečně učiníte, dejte následujícím řádků šanci přesvědčit vás o tom, že možná přeci jen něco děláte špatně. Sepsali jsme pro vás nejčastější chyby při používání opalovacích přípravků, přičemž některé z nich si možná ani neuvědomujete!

Chyba první: nízký nebo vysoký faktor

Tou úplně nejčastější chybou, které se dopouští nejvíce lidí, je špatná volba opalovacího přípravku. Teď nemluvíme o tom, jestli si vyberete olej, krém nebo mléko. Máme na mysli ochranný faktor SPF. Velice často se totiž stává, že si vybíráte buď příliš nízký faktor nebo naopak příliš vysoký faktor. Oboje je samozřejmě špatně. Faktor vybírejte podle toho, kam se chystáte a kde se chcete vystavit sluníčku. Je totiž logické, že v České republice nebudete díky našim podmínkám potřebovat tak vysoký faktor jako někde u moře.

Chyba druhá: prošlý produkt

Co si budeme povídat – my Češi jsme národ šetřílků a spořílků, takže když někde vidíme příležitost, jak ušetřit, hrábneme po ní všemi deseti a často už nepřemýšlíme nad následky. Jinak tomu není ani v případě opalovacích produktů, kdy kolikrát používáme výrobky s prošlou lhůtou. Nejenže tak riskujeme kožní problémy, ale především svou pokožku vědomě vystavujeme sluníčku s nižší ochranou. Pokud totiž krém projde, už není schopný zajistit vaší kůži tak vysokou ochranu, jako v době, kdy byl čerstvý.

Chyba třetí: pozdní aplikace

Na závěr dnešního článku zmíníme další chybu, tentokrát se týká pozdní aplikace. Teď ruku na srdce, milé čtenářky: nanášíte krém či jiný opalovací přípravek na kůži ještě před tím, než vyjdete na sluníčko nebo až potom? A chceme upřímnou odpověď! Opalovací přípravky, ať už to bude krém, mléko, sprej nebo olej je potřeba na tělo nanést minimálně s čtvrthodinovým předstihem. Pokud se namažete až na dece u vody, uděláte chybu a vaše pokožka nebude dostatečně chráněna. Tak pozor na to.