Celodenní make-up? Jasně, žádný problém!

Celodenní make-up, který vydrží? Sen nebo realita? Pokud se líčíte, pak nám dáte za pravdu, že je kolikrát opravdu obtížné vytvořit takový make-up, který vy vydržel od rána do večera. Většina žen má naopak takové zkušenosti, že si ráno dlouhé minuty hrají před zrcadlem a když odchází, je jejich líčení perfektní. Jenže už po pár minutách začínají pozorovat drobné změny a když se večer vrátí domů, pro make-upu není ani památky. Znáte to? Pak čtěte dál!

Jak na celodenní make-up?

Věřte nebo ne, ale celodenní make-up není jen pohádkovou představou. My totiž známe několik fíglů, s nimiž hravě vytvoříte make-up, který bez problému vydrží celý den. Chcete znát tajemství? Pak si přečtěte následující řádky!

 • Podklad

  Na samotném začátku je potřeba na pleť nanést podkladovou bázi. Úkolem podkladoví báze je vyhladit pleť, vyplnit póry a pomoci make-upu, aby na pleti vydržel co možná nejdéle. Podkladová báze neboli primer není založený na hydratační bázi, proto je potřeba pod něj nanést hydratační krém, aby pleť nebyla vysušená.

 • Make-up

  Jaký make-up používáte? Pokud se vám nedaří vytvořit takový make-up, který by vydržel celý den, pak je možná na vině špatný výrobek. Pro celodenní make-up všemi deseti doporučujeme produkty bez přítomnosti oleje, které je dobré nanášet ve vrstvách. Co tím máme na mysli? Místo jedné silné vrstvy aplikujte třeba 3 tenké, ale pěkně postupně.

 • Oči

  I oči jsou základem tváře a nedílnou součástí make-upu. K čemu by vám byla dokonalá pleť, pokud byste alespoň trochu pozornosti nevěnovali očím? Abyste předešli vpití očních stínů do očních záhybů – určitě všechny moc dobře víme, že se stíny slévají do proužků v záhybu oka – naneste primer i na oční víčka.

 • Fixace

  Pokud si pohrajete s nanesením make-upu, ale na závěr jej nezafixujete, bude vaše snaha marná. A to by byla škoda, nemyslíte? Proto na závěr vašeho líčení celý make-up zafixujte pomocí speciálních sprejů. Ty jsou k dostání v kterékoli drogerii a mohou mít buď matný nebo zářivý efekt.