7 signálů podle kterých poznáte, že je čas změnit práci

Každé ráno se probouzíte se svíravým pocitem a při představě, že opět budete muset několik hodin strávit ve své práci, se vám žaludek obrací vzhůru nohama. V noci často nemůžete spát, převalujete se ze strany na stranu a máte problém najít správnou polohu. Jakmile se ocitnete před vchodem do práce, zmocní se vás pocity paniky a je vám špatně. Nemyslíte si, že právě tímhle se vám vaše podvědomí snaží naznačit, že je čas změnit práci?!

Poznáte, že je čas změnit práci?

Nebudeme si nic nalhávat – do práce se chodit musí. Bohužel ne každému se poštěstilo natolik, aby se mohl pracovně věnovat věcem, které ho baví a spojil tak příjemné s užitečným. I přesto, že zaměstnání potřebujeme kvůli své existenci, ne vždy je na místě přetrvávat tam, kde se jednoduše necítíte dobře. Sepsali jsme pro vás 7 jasných signálů, podle kterých vám bude jasné, že je čas změnit práci!

Signál první: postrádáte motivaci

Možná už nejste do své práce zapálení tak, jako tomu bývalo na začátku, kdy jste plní nadšení docházeli do zaměstnání jako první a po skončení pracovní doby odcházeli až jako poslední. Možná už nemáte žádný důvod, proč se snažit a postrádáte motivaci k jakémukoli pracovnímu výkonu.

Signál druhý: váš plat vám nevyhovuje

Je pravda, že hodně lidí pobírá plat, se kterým nesouhlasí. Rozhodně zde nebudeme tvrdit, že mezi námi nejsou tací, kteří berou až směšně malé peníze. Pokud ale máte pocit, že za svou práci skutečně nepobíráte takové finanční ohodnocení, které byste si zasloužili a víte, že vám ho jinde dokážou nabídnout, pak není nad čím váhat. Jděte za lepším.

Signál třetí: způsob práce vám nevyhovuje

Zatímco před lety jste neměli žádné závazky, byli jste svobodní a o dětech jste možná tak akorát snili, v současné době může být všechno jinak a vaše životní situace tak může být naprosto odlišná. Možná vám najednou nevyhovuje, že často musíte do práce i v sobotu místo toho, abyste trávili čas s dětmi. A pracovní víkendy už taky nejsou to pravé, protože máte doma partnera.

Signál čtvrtý: nevidíte dobré vyhlídky

Každý z nás se chce po kariérní stránce posouvat neustále kupředu. Nikdo z nás nechce zůstat deset let trčet na jedné pozici. Může se ale stát, že vám osud nebude hrát do karet a vy tak neuvidíte budoucnost v takových barvách, ve kterých byste si ji představovali.

Signál pátý: nerozumíte si s nadřízeným

Ačkoli nikde není psáno, že se svým nadřízeným musíte o víkendech chodit na pivo nebo mu třeba tykat, váš vztah by měl být na takové úrovni, abyste si jeden druhého vážili. V opačném případě, kdy třeba budete mít pocit, že si na vás váš šéf zasedl, dělá vám naschvály a nedokážete se domluvit, není ve vašem zájmu na tomto místě déle setrvávat.

Signál šestý: vaše práce vás stresuje

Jsou taková zaměstnání, která jsou na lidskou psychiku mnohem více náročnější, nežli jiná. Možná i vy takovou práci vykonáváte a to už několik let. Není se vůbec čemu divit, pokud toho najednou máte dost a stres vás dostihl. Pamatujte, že zdraví máte jen jedno a žádné místo nestojí za to, abyste si kvůli němu své zdraví huntovali.

Signál sedmý: nevycházíte s kolegy

Pokud  nedokážete vyjít se svými kolegy, ale k vykonávání své práce je nutně nepotřebujete, pak se tato situace dá zvládnout. Horší je to v případě, kdy musíte pracovat na nějakém projektu společně a takové chvíle jsou pro vás muka.