6 nejčastějších novoročních předsevzetí a proč je nikdy nedodržíme

202Konec roku 2016 se nezastavitelně blíží a do posledních okamžiků zbývá pouhých 11 dní. Neodmyslitelnou součástí nového roku jsou i nejrůznější předsevzetí, která těsně po úderu prvních vteřin v novém roce – často pod vlivem alkoholu – vypouštíme ze svých úst a tajně doufáme, že tentokrát to opravdu vyjde. Jestliže i vy pro nadcházející rok nějaké předsevzetí plánujete, pak je náš dnešní článek určený právě vám. Dali jsme dohromady hned 6 nejčastějších novoročních předsevzetí, které možná blízce znáte i vy. Jedinou chybičkou je, že je ve většině případů bohužel nedodržíme…

6 nejčastějších novoročních předsevzetí

Chcete i vy do příštího roku, který si ponese pověstné a pro mnohé lidí i šťastné číslo 7 na konci, vstoupit s nějakým předsevzetím a především s odhodláním, že tento rok to doopravdy dotáhnete až do konce? Ještě než se skutečně přiblíží 31. prosinec a s ním i bujaré oslavy, přečtěte si následující řádky. Sepsali jsme pro vás 6 nejčastějších novoročních předsevzetí, které ve skutečnosti nikdy nedodržíme.

 1. Přestanu s kouřením!

  Tak právě tuhle větičku si několik vteřin po půlnoci řekne snad největší počet lidí, a proto závislost na kouření a snahu s tímto nezdravým chtíčem přestat řadíme na první místo mezi 6 nejčastějších novoročních předsevzetí. Přestat kouřit totiž opravdu není tak lehké, jak se vám to možná zdá, když po půlnoci v dobré náladě a se skleničkou dobrého pití vyslovujete tento závazek.

 2. Zhubnu!

  Tohle předsevzetí mají na svědomí především ženy, protože mnoho z nich není spokojených s tím, jak vypadají. Jednu trápí větší zadeček, jiná má vytahané bříško po porodu, další je nešťastná pro svá silnější stehna. Touha zhubnout a zbavit se přebytečných kil je často silnější nežli vaše vůle, která vás zpravidla opustí po první návštěvě fitness centra.

 3. Najdu si partnera!

  Novoroční předsevzetí lidí, kteří do nového roku vstupují s nálepkou single a už toho mají dost. Každý z nás potřebuje někoho k sobě, na koho se bude moci kdykoli spolehnout, kdo tu pro něho bude kdykoli, kdy ho bude potřebovat a kdo jej vždycky podpoří. Jenže najít si toho pravého není vždy taková brnkačka a někdy vám to osud zkrátka nepřeje.

 4. Najdu si lepší práci!

  Jen málokdo měl to štěstí, aby mohl pracovat v oboru, který ho baví a svým způsobem i naplňuje. Jestliže ani vy nepracujete na místě, kde by vás to bavilo a kam byste každý den docházeli s nadšením, pak by nebylo úplně od věci s nástupem nového roku popřemýšlet o nové práci.

 5. Přestanu si kousat nehty!

  Kousání nehtů je odporný zlozvyk, kterému sice ve větší míře podléhají ženy, ale jsou i muži, kteří si stejně jako něžné pohlaví ve stresu nebo z nudy strkají prsty do pusy a okusují si nehty nebo nehtovou kůžičku. Fuj. Jenže i tento poměrně rozšířený zlozvyk není tak snadné odbourat, pokud si vaše tělo zvyklo, že se právě tímto způsobem bude vypořádávat ze stresem.

 6. Začnu cvičit!

  Na závěr tu máme jedno předsevzetí, kterému kralují především muži a týká se cvičení, potažmo pravidelného docházení do fitness centra nebo posilovny. Bohužel i v tomto případě velmi často zůstane jen u novoroční euforie. Většině z nich stačí jedna či dvě návštěvy aby dospěli k názoru, že tohle nebude nic pro ně. Škoda.