6 míst v Česku, které byste měli v létě navštívit

V České republice máme spoustu zajímavých míst, která stojí za návštěvu a jež by každý Čech měl znát. Je proto velmi těžké vybrat jen některá. Pojďte si letos v létě vychutnat aspoň pár těch nejznámějších.

1. K létu patří Lednice…

Romantický novogotický zámek uprostřed jednoho z největších parků s mnoha dalšími zajímavostmi. Najdete tu palmový skleník, benátskou kašnu, římský akvadukt, čínský pavilon, minaret či umělou zříceninu Janův hrad. Během letních měsíců se do Lednice můžete svézt z Břeclavi historickým motoráčkem.

2. …a filmový festival v Karlových Varech

Karlovy Vary stojí za návštěvu v každém ročním období, ale jen v létě máte možnost potkat se na některé z kolonád setkat z českou či světovou filmovou hvězdou nebo jinou celebritou. To proto, že filmový festival se v Karových Varech koná tradičně začátkem července.

3. Babiččino údolí

K létu patří i vzpomínky na dětství a asi není nic, co by s nimi bylo spojeno víc, než kniha Babička od Boženy Němcové. Náš tip na výlet tedy samozřejmě budou Ratibořice a celé Babiččino údolí. Navštivte Staré bělidlo, projděte se k Viktorčinu splavu a za prohlídku stojí i nádherný empírový zámek paní kněžny Kateřiny Zaháňské.

4. Chladné hlubiny Moravského krasu

Právě uprostřed horkých letních dní přijde vhod návštěva jedné z nejvýznamnějších krasových systémů střední Evropy. Vydejte se do podzemí za ztracenou říčkou Punkvou a objevte nádheru zdejších jeskyň či propast Macocha.

5. Vzhůru k výškám až na Ještěd

Ať už se na Ještěd vydáte pěšky nebo využijete lanovku, právě v létě se vám naskytne neuvěřitelný pohled do všech světových stran z unikátní televizní věže postavené na vrcholu v letech 1966 – 1973.

6, Bez Prahy to nejde

Na Prahu bychom neměli zapomínat žádné léto. Míst, které stojí za návštěvu, je v našem hlavním městě mnoho. K létu patří voda a k Praze patří Vltava. Vydejte se tedy po jejím toku lodí, třeba na Zbraslav. Historie výletní lodní dopravy na Zbraslav sahá až do druhé poloviny 19. století, její obliba spočívá hlavně v kouzelné přírodní scenérii. Na Zbraslavi pak můžete navštívit bývalý klášter, dnes barokní zámek, vilu spisovatele Vladislava Vančury, Sluneční park a řadu dalších zajímavostí.