6 fíglů pro dokonalé ráno

Jsou dny, které začínají přímo hororově: budík nás vyruší uprostřed toho nejsladšího spánku, nerozhodně se probíráme šatníkem, spálíme si jazyk kávou a na poslední chvíli dobíháme autobus. Některé katastrofy se ale ráno stávat nemusí, když na to půjdeme systematicky.

1. Neponocujte

Aby vás budík nezastihl nevyspalé, jděte si večer lehnout včas. Každý máme individuální potřebu spánku, někomu stačí 6 hodin, někdo se cítí vyspalý až po osmi. Jestliže dodržíte svoji délku spánku, ráno se vzbudíte fit. A často i před budíkem.

2. Protáhněte se

Do nového dne vstupujte zvolna. Nejdříve se v posteli pořádně protáhněte a rozkoukejte. Prima je po ránu malá rozcvička, ideální je například jóga, nebo zkuste pět tibeťanů. Pohybem při otevřeném okně si nastartujete metabolismus, takže hned od rána budete plni energie.

3. Dopřejte si sprchu

Není nic příjemnějšího než ranní sprcha. Smyjete noční pot a jdete do nového dne krásně vymydlení, voňaví a sebevědomí. Tomu se nic nevyrovná.

4. Není nutná bohatá snídaně, stačí smoothie

Dodá vám energii v podobě fruktózy, jíž je ovoce plné. Nezatíží vás trávením komplikovaného jídla, takže budete mít energie dost na celé dopoledne. Navíc je výhoda, že smoothie můžete popíjet zatímco se oblékáte, takže vás snídaně neokrádá o drahocenné minuty před odchodem.

5. Oblečení si připravte večer

Jestli se chcete vyhnout rannímu stresu, připravte si oblečení na druhý den už večer před spaním. V té době máte dost času promyslet, jak zkombinovat jednotlivé kousky, zatímco ráno stíháte všechno jen tak tak.

6. Neodcházejte z domova bez polibku

Dokonalé ráno je takové, kdy se vzbudíte vedle milované osoby, posnídáte spolu a před odchodem z domova se s ní rozloučíte milým úsměvem a polibkem. Věřte, že tenhle hřejivý pocit sdílení, sounáležitosti, vám projasní i ten nejšedivější den.