5 tipů pro zdravé a krásné nehty

Ačkoli si většina lidí myslí, že nehty představují pouze malou – ba dokonce i zanedbatelnou – část našeho těla, které si naše okolí nevšimne a není tedy potřeba věnovat jim kdovíjakou pozornost, skutečnost se má úplně jinak. Právě stav a vzhled našich nehtů o nás mnohé prozrazuje a dává tak okolí jasně najevo, s jakou mírou o sebe pečujeme. Jsou-li naše nehty polámané, okousané, kůžička okolo nich plná záděrů a na nehtech jsou zbytečky starého laku, pak to o nás v příliš dobrém světle nevypovídá. Všichni přece chceme mít zdravé a krásné nehty, ale jak toho docílit?

Chcete mít zdravé a krásné nehty?

Jestliže chcete udělat dojem, pak myslete nejen na dokonalý make-up či slušivý účes, ale věnujte pozornost i svým nehtům. Stačí totiž jedno podání ruky a vaše okolí si o vás udělá dost jasný obrázek – v případě neupravených nehtů nebude zrovna pozitivní. Nehty jsou totiž ukazatelem našeho těla a dokážou upozornit na nejeden zdravotní problém. Pojďme si teď společně říci, co udělat pro zdravé a krásné nehty, za které se rozhodně nebudete muset stydět!

Tip první: Dostatek vitamínu H

Naše nehty jsou tvořeny z keratinu, kterému velmi přispívá vitamín H – neboli biotin. Jestliže se trápíte pro lámavé nehty, kterým stačí opravdu málo, aby se třepily, pak se soustřeďte na to, aby vaše tělo mělo vitamínu H dostatek. Najdete jej například v játrech, houbách, žloutcích nebo vodních melounech.

Tip druhý: Správné pilování nehtů

Žalostně málo lidí ví, jak si správně pilovat nehty, aby jim tímto krokem zbytečně neubližovaly. Ačkoli je pravda, že je daleko šetrnější si nehty pilovat nežli stříhat, i to pilování musíte dělat správně, jinak nasekáte více škody nežli užitku. Nehty bychom si měli pilovat v jednom směru, přičemž je nejlepší používat pilníky skleněné.

Tip třetí: Lak na nehty

Není nic jednoduššího, nežli si nehty nalakovat, čímž jim nejen dodáte upravený vzhled, ale zároveň se postaráte o jejich ochranu před vlivy vnějšího prostředí. Kdo chce mít zdravé a krásné nehty, které budou zároveň vypadat dobře, musí udělat jediné: nalakovat si je! Důležité ale je vybírat kvalitní laky na nehty, které budou mít dobrou pigmentaci.