5 tipů na jarní dovolenou u moře

Zatímco většina Čechů na jaře vyráží do Egypta, Arabských emirátů nebo na Djerbu, my se dnes zaměříme na netradičnější destinace, kde je přesto velmi krásně i teď na jaře. Vydejte se s námi za exotikou, která je pro nás dostupná i finančně.

Stále víc míříme na svých cestách mimo Evropu. A právě naše dnešní tipy vás zavedou do míst, která stojí za to objevit a užít si místní kulturu i nádhernou přírodu.

1. Kapverdské ostrovy

Toto souostroví, kde je teplo po celý rok, leží v Atlantickém oceánu, západně od afrického Senegalu. Teploty v dubnu dosahují v průměru 26° C, moře má 23° C. Čisté pláže a nádherná příroda vás docela uchvátí.

2. Izrael

Na východ od Afriky, na pobřeží Středozemního moře, leží Izrael. Tato země nabízí kromě středomořských pláží také poybyt u Mrtvého moře, v destinaci, kam si můžete přijet vyléčit spoustu kožních problémů. Teploty v dubnu: vzduch až 35° C, moře kolem 21° C.

3. Zanzibar

Skutečnou exotiku ochutnáte na ostrově Zanzibar, na východním pobřeží Afriky. Komfortní ubytování v africkém stylu, bělostné pláže lemované kokosovými palmami, prostředí rybářských vesniček a typická svahilská kuchyně. Není moc zajímavějších způsobů, jak strávit jarní dovolenou. Teplota moře dosahuje v této dob neuvěřitelných 29° C.

4. Srí Lanka

Seychely a Maledivy zná řada českých turistů, Srí Lanka pro nás zůstává stále ještě neobjevenou destinací. Přitom ostrov Cejlon má tu úžasnou výhodu, že v kteroukoliv roční dobu na něm najdete místo, kde je právě krásné počasí. Teď v dubnu strávíte ideální dovolenou na západním pobřeží, kde se teploty pohybují kolem třicítky a voda Indického oceánu má jen o trochu méně.

5. Aruba

Aruba je jednou z perel Karibského moře. Po Kubě a Dominikánské republice je jistě místem, kam stojí za to se podívat. Na jihu ostrova je ráj pro potápěče, s množstvím korálových útesů. Pláže jsou písčité, resorty stavěné v holandském koloniálním stylu. Pokud chcete prožít skutečně luxusní dovolenou, je Aruba opravdu správná volba.