5 rad jak se zbavit lámání nehtů

Ačkoli nehty představují zanedbatelnou část našeho těla, stále více žen si zakládá na jejich dokonalém vzhledu. Lámání nehtů ale perfektní úpravě zrovna do karet nehraje, stejně jako okousané nehty, zbytečky laku nebo záděry kůžičky. Možná i vás trápí lámání nehtů, díky kterému jsou vaše nehty roztřepené, jemné a náchylné k poškození. V dnešním článku vám poradíme několik tipů, jak se lámavých nehtů zbavit.

Co způsobuje lámání nehtů?

Důvodů, proč se vaše nehty lámou a třepí, může být hned několik. My zmíníme ty nejčastější:

  • stres
  • dieta
  • čisticí prostředky
  • špatné péče o nehty
  • nedostatek důležitých živin

Co dělat proti lámání nehtů?

Vadí vám, že se vaše nehty lámou? Stačí jim opravdu málo, aby se začaly třepit? Toužíte po krásných nehtech, které budou působit upraveně? Pak si přečtěte následující rady proti lámavým nehtům. Třeba vám některý z nich s touto estetickou vadou pomůže.

Rada první: Dejte si vitamíny

Pro nehty je důležitý vitamín B. Jakmile ho máte nedostatek, projeví se to mimo jiné právě na jejich vzhledu. Začněte proto užívat vitamín B, ideální volbou je B-komplex obsahující i vitamín B12.

Rada druhá: Jezte ovoce a zeleninu

Ovoce a zelenina se doporučuje snad na každý neduh, nesmíme jej proto opomenout zmínit ani v případě lámajících se nehtů. Do svého jídelníčku proto zařaďte velké množství ovoce a zeleniny, dopřát si můžete i ořechy a semínka.

Rada třetí: Dopřejte si masáž

Udělejte si 3x týdně čas na příjemnou masáž nehtů i rukou, kterou můžete provádět sami doma nebo si na ni zajít do nehtového studia – doma to ale budete mít zadarmo a masírovat můžete třeba u oblíbeného seriálu v televizi. K masáži používejte regenerační krémy

Rada čtvrtá: Nekousejte si nehty

Jedním z nejčastějších důvodů lámání nehtů je jejich kousání. Tento zlozvyk je hodně rozšířený a nehty si koušou muži i ženy. Jestliže chcete, aby byly vaše nehty pevné, přestaňte si je kousat.

Rada pátá: Používejte rukavice

Proti lámání nehtů můžete bojovat i tím, že při mytí nádobí nebo úklidu domácnosti budete používat ochranné rukavice. Chemie se tak k vašim nehtům nedostane.