5 nejlepších jarních vůní

Jaro je plné mnoha květinových vůní a stejné jsou i parfémy, které se pro toto roční období hodí nejlépe. Od lehce nasládlých tónů až po vůně omamné, příroda sama nám dává mnoho inspirací.

Ne každá žena si ovšem libuje v květinových parfémech, pro teplejší dny proto raději volí vůně osvěžujících citrusů nebo svěží a vzdušné, typu aqua. Při výběru je nutné stříknout si vzorek přímo na vlastní kůži nikoli na papírek, jak se to v mnoha parfumeriích dělá. Parfém na vás musí působit nejlépe celý den, aby měl možnost se zcela rozvinout. Také pamatujte na to, že na vás voní parfém jinak, než na vaší kamarádce.

A jakou jsme si pro vás připravili jarní inspiraci?

1. Armani Code

Tento podmanivý parfém je květinovou vůní s nádechem pomerančového květu. Opojná vůně je plná vzrušení a  vášně a je určená ženám tajemným a svůdným.

2. Gucci Bloom

Po Guilty a Bamboo je to další z úžasných vparfémů z dílny Alessandra Michele. Naprosto dokonale namíchaná delikátní vůně exotických květin s akordy jasmínu, zimolezu a tuberózy. Pokud vás Gucci dosud nedostal, tentokrát neuniknete.

3. Marc Jacobs Daisy Dream

Lehká, ovocně-květinová vůně je plná ostružin, grapefruitu a hrušky, kterou doplňuje oslnivé srdce z květů jasmínu a vistárie na dřevitém základu s kapkou pižma.

4. Lancome La Vie Est Belle

Tento jemný parfém kombinuje sladké tóny florentského kosatce, jasmínu arabského, květu pomerančovníku a esence pačule. Objevte novou životní filozofii a sledujte vlastní cestu ke štěstí s parfémem La vie est belle.

Pozornost si zaslouží i odlehčená verze tohoto jedinečnéhpo parfému La Vie Est Belle Floral, směsice jemných květinových tónů osmanthu, magnólie, jasmínu, růže, pomerančového květu, mimózy a fialky.

5. Davidoff Cool Water

Jedna ze stálic na parfumářském nebi je tím pravým jarním osvěžením, plným ovoce a vodních květů. Startse skládá z melounu, citrusů a ananasu, lotosu, broskví a růží. Navzdory tomu vůbec není sladká, naopak je příjemně svěží až chladivá.