3 důvody, proč se nenechat ovládat okolím

Určitě to taky znáte: matka se vám plete do vašich vztahů, sousedka si na vás ukazuje prstem, když si během týdne domů přivedete tři jiné muže, v práci se na vás dívají skrze prsty, protože si rozumíte s nadřízeným a po kariérní stránce se vám daří. Všechny tyto situace, a samozřejmě i celá řada dalších, jsou pro spoustu z vás na denním pořádku. Jestliže se i vy ohlížíte na to, co na danou věc řeknou lidé okolo vás, rozhodujete se podle toho, jak se na to vaše okolí bude tvářit a podléháte jejich názorům, pak je dnešní článek určený právě vám. Máme pro vás totiž hned 3 důvody, proč se nenechat ovládat okolím.

3 důvody, proč byste se neměli nechat ovládat okolím

V současné době už je to jakýsi zažitý standard. Jsou mezi námi lidé, kteří si žijí svůj život po svém. Neohlíží se ani nalevo, ani napravo a je jim prakticky úplně ukradené, co si o nich druzí myslí. Tohle je jedna skupina lidí, proti které stojí její naprostý opak: lidé, kteří se nechávají ovládat okolím, kteří se rozhodují podle rozhodnutí druhých, kteří jednají podle toho, co by na to řekli lidé okolo nich. Patříte-li do té druhé skupinky, nenechte si ujít následující řádky. Ve svém vlastním zájmu.

Důvod první: je to přece váš život

Hned prvním důvodem, proč se nenechat ovládat okolím, je skutečnost, že je to čistě váš život, který žijete. Každý z nás máme jen jeden a záleží tedy pouze na nás, jak s ním naložíme. Chcete udělat špatné rozhodnutí, kvůli kterému padnete až na dno? Inu dobrá, je to vaše volba! Chcete v životě riskovat a žít na plný plyn? Dobře, jak je libo! Nenechte si kecat do toho, jak máte nebo nemáte žít. Jednou byste si totiž mohli říci, že jste se kvůli druhům zbytečně omezovali.

Důvod druhý: nikdo za vás rozlité mléko utírat nebude

A jsme zase u toho: je to váš život, vaše rozhodnutí, vaše úspěchy a stejně tak i vaše problémy a zpackané volby. A víte co? Jakmile něco poděláte, nikdo z těch lidí, na které se při svém rozhodování ohlížíte, za vás ten problém nevyřeší. Nikdo za vás neutře rozlité mléko, nad kterým spláčete jen a jen vy, i když jste se řídili názorem někoho jiného. Zkuste se nad tím zamyslet.

Důvod třetí: když oni neposlouchají vás, neposlouchejte vy je

Do třetice tu máme poslední podstatný důvod, proč fakt nestojí za to, abyste se nechali ovládat vaším okolím. Proč byste to měli dělat? Když lidé okolo vás nedbají na vaše názory a mají je doslova u zadku, proč by pro vás měly být jejich názory svaté? Když oni nemají zájem poslouchat vaše rady, proč byste se vy měli řídit těmi jejich? Nenechat se ovládat okolím je to nejlepší, co pro sebe můžete udělat, abyste svůj život mohli žít skutečně naplno.