10 nejlepších atrakcí v Praze

O Praze není pochyb, že je to město mnoha možností. Hlavní město nám nabízí nespočet skvostných historickým památek a nejednu atrakci, kterou můžete navštívit s rodinou, přáteli nebo klidně sám. Zde najdete 10 nejlepších atrakcí, které byste rozhodně měli navštívit.

Matějská pouť

V době, kdy ještě příroda spí zimním spánkem, začíná být na Výstavišti v Praze velice živo. Na konci února se koná Matějská pouť, která trvá téměř do konce dubna. Každý si tam přijde na to své. Setkáte se tu s tradičními i zahraničními atrakcemi. Celá rodina se tu doslova vyřádí. Letošní novinkou na pouti budou Farmářské trhy.

Plavba po Vltavě

Vydejte se  romantickou plavbu lodí  a prohlédněte si Prahu jinak. Jiste to bude pro vás nevšední zážitek, když plavbu spojíte s večeří při svíčkách nebo s chutným obědem. Ani jedna varianta není problém. Lodní společnosti toho nabízí mnohem víc. V nabídce naleznete mimo jiné i pronájem lodě na rodinné oslavy či firemní večírky. Stačí si jen vybrat.

Staroměstský orloj

Mechanický hodinový stroj a astrologický číselník  na Staroměstské radnici přitahuje pohled tisíce návštěvníků den co den. Jen málokdo si při návštěvě Prahy nechá ujít právě zmiňovaný Staroměstský orloj. Unikátní hodiny jsou doplněny dvanácti apoštoly, kteří se vždy v celou objevují ve dvou oknech. Podívanou doplňuje smrtka, která obrací přesýpací hodiny a  naznačuje vedle stojícímu Turkovi, že jeho čas vypršel. Ten odmítavě kroutí hlavou. Podobně se chovají i Marnivec a Lakomec.

Zoo Praha

60 hektarů kopcovité a lesnaté krajiny v pražské Tróje je domovem 670 druhů zvířat. Pražská ZOO patří k nejznámějším na světě. Chovají tu i jedno z nejvzácnějších zvířat na planetě  – gaviály indické.

Creative world

Postavit si dům, stát se závodníkem, nebo se stát rybářem, výtvarníkem či tanečníkem? Tady vám to všechno umožní. Velké lákadlo je interaktivní laboratoř. Zde zabavíte hned několik generací, proto je to úžasné místo, kde strávit celý den s rodinou.

Tančící dům

Dát si výbornou kávu s  menším dezertem po vydatném obědě můžete v restauraci v budově, které se říká Tančící dům. Dvě věže domu představují taneční pár. Na vrcholu domu najdete vyhlídkovou terasu, odkud se vám naskytne nezapomenutelný výhled.

Zemědělské muzeum

Oddechový a hodně zajímavý den prožijete v Zemědělském muzeu. Dozvíte se historii zemědělství, seznámíte se s různými hospodářskými předměty, stroji, ale i zvířaty. Zjistíte, jak probíhá hospodářův rok, jak jeho práci ovlivňuje roční období. Ty nejmenší návštěvníci si v místní světničce mohou zkusit například výrobu chleba a másla.

Zrcadlové bludiště

Zvenku malý tajemný hrad, ale uvnitř nekonečný labyrint. Řeč je o zrcadlovém bludišti na Petříně. Petřínské bludiště v sobě skrývá síň smíchu s množstvím zakřivených zrcadel, které pobaví nejen malé návštěvníky. Návštěvu bludiště můžete spojit s příjemnou procházkou po okolí a výstupem na rozhlednu.

Zpívající fontána

Při návštěvě Prahy byste neměli vynechat zpívající fontánu u Letohrádku královny Anny, zvaného Belveder. Renesanční fontána získala své jméno díky zvukům vycházejícím při dopadu vody na bronzový disk, který je součástí fontány.

Žižkovská  televizní věž

Žižkovský televizní vysílač měřící 216 m je v současné době jednou z pražských dominant. Obří věž nabízí několik využití a každý si najde to svoje. Poté co si užijete výhled na Prahu, prohlédnete si kabinu s názvem Obrazy Prahy, která vás seznámí s těmi nejdůležitějšími událostmi Prahy, vychutnáte si místnost ozvěny Prahy, co vás přímo vybízí k odpočinku a relaxaci, můžete svou návštěvu zakončit v zahradní restauraci přímo pod věží.