Zahradní chatka nebo dřevěný domek – co je lepší?

Stále častěji lze na zahradách pozemcích či v rekreačních oblastech vidět zahradní stavby, jakými jsou zahradní chatky, dřevěné domky či altánky. Není divu, že si nacházejí svou oblibu mezi mnoha, přinášejí totiž s sebou množství praktických benefitů, a to nejen pro zahrádkáře.

Toužíte i vy po svém vlastním zahradním domku či chatce? Chtěli byste mít místo, na které se můžete vydat za odpočinkem či strávit příjemné chvíle s rodinou nebo přáteli? Hledáte pomocníka při zahradních pracích? Nebo toužíte po dokonalém víkendu v prostředí přírody, například na horách či u jezera? Pokud jste alespoň na jednu z těchto otázek odpověděli ano, zahradní chatky či dřevěné domky jsou řešením.

Dřevěný domek

Dřevěné domky se většinou využívají jako pomocníci do zahrady a mohou sloužit nejen k uskladnění zahradního nářadí, ale dokážou být plnohodnotným místem na relax a odpočinek. Nabídka dřevěných zahradních domků je dnes už tak široká, že si můžete vybrat z různých velikostí a provedení – dřevěné domky s terasou či bez, s přístřeškem na dřevo či bez ale i mnoho dalších jiných aspektů. Dřevěné domky jsou šikovnou a plnohodnotnou zahradní stavbou. A co je také plusem, jsou cenově výhodné.

Zahradní chatka

Zahradní chaty jsou o něco větším provedením zahradního domku. Využívají se, stejně jako dřevěné domky, na odpočinek, rekreaci ale i při péči o zahradu. V mnoha případech mohou sloužit i jako víkendové chaty či ubytování pro rodiny nebo přátelé. Zahradní chaty se dají také využívat i k pronájmu. Kromě toho, není výjimkou ani to, že se zahradní chaty ale i dřevěné domky využívají celoročně. V tomto případě je však nutné, aby byly zateplené a vybavené zdrojem tepla.

Kvalita je to, na čem záleží

Důležitým aspektem, na který byste se měli zaměřit u obou, ať už jsou to dřevěné domky nebo zahradní chatky, je kvalita materiálů, ze kterých jsou vyrobeny. Dřevo by mělo vyznačovat vysokou hustotou a tím i odolností vůči poškození vlivem povětrnostních podmínek či jinými škůdci, jako je dřevokazný hmyz, houby či plísně. Dejte si proto při výběru záležet na tom, že si zjistíte, zda prodejce skutečně poskytuje produkty vyrobené z kvalitního dřeva. Jedním z takových prodejců je Můjaltán.cz, který na výrobu svých zahradních a dřevěných staveb využívá výhradně dřevo se sibiřských a skandinávských oblastí. To se oproti tuzemskému dřevu vyznačuje vyšší hustotou a tím je i odolnější. Kromě toho, Můjaltán.cz jako jediný na trhu nabízí na své zahradní chaty, dřevěné domky i všechny ostatní dřevěné stavby záruku 3 let.

To, zda si vyberete zahradní chatu či dřevěný domek je na vás a vašich preferencích, potřebách a požadavcích. Opravdu podstatným výběrem v tomto případě by měla být kvalita materiálů, z nichž je vaše potenciální zahradní či dřevěná stavba vyrobená. Protože jen kvalitní materiály vám zajistí plnohodnotnou a zejména dlouhodobou funkčnost vaší stavby, ať už se jedná o zahradní chaty nebo dřevěné domky. Investice do kvality se v tomto případě rozhodně vyplatí.

Zdroj obrázku:
Poring Studio / Shutterstock.com