Vytvořte si útulné místo pro spánek

Ložnice a odpočinek v ní zabírá v našem životě své podstatné místo. Protože spánkem strávíme minimálně 1/3 života, neměli bychom zapomínat ani na kvalitní povlečení, ani na koberec pod postel, aby nás ráno po probuzení nestudila studená podlaha.

Zažijte sladký spánek v kvalitním povlečení

Základ je samozřejmě kvalitní postel s rošty, ale povlečení dává našemu spánku pohodlí. Na výběr máme z několika možných materiálů.

  • Bavlna – vhodná po celý rok. Je to však mačkavý materiál, který neurazí, ale ani nenadchne.
  • Flanel – příjemný na dotek a vhodný do zimního počasí.
  • Krep – ideální na údržbu, nežehlí se.
  • Bavlněný satén – luxusní povlečení z česané příze nadchne i nejnáročnější.
  • Satén – ideální na letní měsíce, je to jemné povlečení.

Jak docílit, aby postel vypadala přes den uklizeně

V noci se vám sice spí jak v bavlnce, ale přes den se nechcete na své peřiny koukat. I tento kosmetický problém snadno vyřešíte. Pořiďte si přehoz na postel. Schová vaše například jemně pomačkané peřiny a ochrání je před prachem, který se na nich přes den usazuje. Přehozy se prodávají nejen na manželské postele, ale jednoduše je koupíte také na jednolůžkovou postel. K sehnání jsou dokonce oboustranné přehozy.

Koberec v ložnici nesmí chybět

Vaše ložnice potřebuje nejen kvalitní postel a povlečení, ale neměli byste zapomínat ani na jiné doplňky jako je například koberec. Moderní koberce jsou jemné a příjemné na dotek. Prodejci mají na výběr opravdu velké množství variací, a proto si můžete pořídit jednobarevné koberce, které vás v ložnici nebudou rušit. Zvolit však můžete také extravagantní kousek, který bude přitahovat pozornost a bude dominantou vaší krásné ložnice.

Dopřejte své ložnici kvalitní luxus v podobě lůžkovin i jiných dekoračních prvků, které z ní udělají relaxační ráj na zemi.