Vybíráte kávovar? Tyto otázky si položte předem

Milujete vůni a chuť čerstvé kávy? Spousta lidí si každodenní kávové rituály doslova užívá. Připravit si skvělý životabudič můžete bez problémů doma a kvalitou bez potíží doženete i ty nejznámější restaurace. Než si ale kávovar pořídíte, měli byste si položit několik základních otázek. Po jejich zodpovězení pak můžete nakoupit přesně takový přístroj, jenž vám bude šitý na míru. O jaké základní otázky se tedy jedná?

Jakou kávu milujete?

Tato otázky by měla přijít jako první. Jestliže preferujete espresso, budete si muset pořídit pákový, automatický, případně kapslový kávovar. Všechny jmenované modely zvládnou espresso bez větších problémů. Budete-li ale chtít caffè latte či cappuccino, musíte volit model s tryskou, díky které bude šleháno mléko. A co taková překapávaná káva? Tu už j nutné připravovat v moka konvičce nebo french pressu. jinak existují i různá zařízení, která zvládnou takřka všechno, ideálně je ale vybírat specializované přístroje. Ty zaručí maximální kvalitu připraveného nápoje.

Kolik káv si denně dopřejete?

Pokud si dáte pouze pár šálků denně, můžete počítat s tím, že vám bude stačit nějaké obyčejné zařízení. Vaše nároky na rychlost a jednoduchost přípravy nebudou tak velké. Dáte-li si více kávy denně, je třeba vybírat zařízení s velmi jednoduchou obsluhou, velkou nádobou na vodu a maximální rychlostí přípravy. Nejlepší kávovary umožňují přípravu kávy přesně dle vašich preferencí.

Kolik hodláte do kávovaru investovat?

Jasně, myslet byste měli nejprve na pořizovací cenu kávovaru. Ta ale nebude představovat jednu jedinou investici. Důležité jsou také náklady na provoz samotného zařízení. Třeba takové kapslové kávovary jsou z hlediska provozu poměrně drahou záležitostí. Kapsle je totiž zapotřebí nakupovat s železnou pravidelností. Málo určitě nestojí.

Zdroj obrázku: S_Photo / Shutterstock.com