Tohle vám na zahradě nesmí chybět! Zjistěte, jaké vybavení musíte mít po ruce

Máte-li u domu zahradu, máte obrovské štěstí. Pro některé jedince je zahrada místem plným aktivit. Jiní tam chtějí jen odpočívat. V obou případech potřebujete základní vybavení, které vám při péči o zahradu pomůže. Mezi základní pomocníky patří:

  • sekačka,
  • základní ruční nářadí,
  • rýče a hrábě,
  • malé kolečko.

Pomůcky pro zahrádkáře každé velikosti

Pěstujete na zahradě ovoce, zeleninu nebo květiny? Jestli ano, jistě máte veškeré ruční nářadí. Existují ale věci, které vám pomohou. Kvalitní benzinové sekačky patří k zahradnickému základu. Klekátko vám poskytne pohodlí, až budete pracovat na záhonech. Srážkoměr vám snadno řekne, jestli musíte zalévat a odpuzovač mnoha druhů vás ochrání před škůdci.

Co potřebujete na velké zahradě?

Na velkou (i menší) zahradu se zaručeně hodí kompostér. Při zakládání zahrady si můžete vytvořit zavlažovací systém, který vám ušetří práci, čas a úsilí. Kolem záhonů se vám budou hodit obrubníky, palisády nebo rohože, které ochrání trávu či záhony před přímým sluncem. Při pěstování stromů samozřejmě potřebujete další nářadí, jako nůžky, zahradní koš nebo zádový postřikovač.

Pohodlí na zahradě je velmi důležité

Pro příjemně strávený čas na zahradě musíte mít všude čisto. K tomu vám pomůže koupě tlakové myčky. Vyčistíte s ní příjezdovou cestu, chodníčky i altánek nebo pergolu. Na odpočinek potřebujete také pohodlné sezení, lehátko nebo houpačku. Houpací síť bude krásným a šikovným doplňkem zahrady. A nezapomeňte na lavičky v případě větší zahrady.

Bez čeho se neobejde zimní zahrada?

Máte-li zimní zahradu, můžete odpočívat s výhledem do zahrady po celý rok. Potřebovat zde budete nejen pohodlný nábytek, ale také dekorace a živé rostliny. Nezapomeňte si proto pořídit dostatečné množství truhlíků a květináčů, které naplníte živými rostlinkami. A hodit se vám budou také zahradní nůžky, kterými můžete zastřihovat rostliny nebo sbírat bylinky.