Tipy na účinné přírodní pleťové masky

Používat přírodní pleťové masky vyrobené pěkně po domácku má hned několik výhod: nemusíte si na obličej patlat výrobky plné chemie a škodlivých látek, jejich výroba vás přijde mnohem levněji, nežli jedna návštěva drogerie a na většině receptů si můžete i bezstarostně pochutnat! Snad každá žena touží po dokonalé pleti bez jediné chybičky a vady na kráse, která bude vyzařovat zdraví a o své majitelce dá jasně najevo, že o sebe dbá a záleží jí na jejím zevnějšku. Ne každá žena je ale ochotna udělat pro krásu cokoli, díky čemuž naštěstí ustupují předražené a chemií nabité pleťové masky dostupné v obchodech a do podvědomí stále většího počtu lidí se dostávají doma vyrobené přírodní pleťové masky, které mají prakticky totožný účinek!

Proč vsadit na přírodní pleťové masky?

Určitě i vám záleží na tom, jak vypadáte a jakým způsobem působíte na své okolí. Obličej je vizitkou žen, ale klíčovou roli rozhodně nehraje jen bezchybný make-up. Není-li pleť zdravá, pak vás ani tuna maskovací báze nezachrání a nedokonalosti tak budou vidět. Přírodní pleťové masky vaší pleť příjemně zvláční, dodají jí výživu i pružnost – tak proč je nevyzkoušet?

Tipy pro správné používání

I když si pleťovou masku vyrobíte doma, tudíž v ní nebude žádná chemie ani jiné škodliviny, ještě to nemusí znamenat, že se u vás po použití nemohou objevit nežádoucí účinky nebo alergické reakce. Některé druhy ovoce totiž mohou právě alergické reakce vyvolat, proto jsme pro vás sepsali čtveřici tipů pro správné používání:

 1. zkoušíte-li novou masku, naneste ji nejprve na malý kousek pleti někde, kde to nebude tolik vidět a počkejte, jak na masku vaše tělo zareaguje
 2. nebude-li maska vykazovat žádné nežádoucí účinky, nanášejte ji na obličej, krk a dekolt – oblast kolem očí vynechejte
 3. po nanesení masky vyčkejte minimálně 10 a maximálně 20 minut, během kterých nechte masku na pleti působit
 4. k odstranění masky z obličeje vám doporučujeme používat čistou vodu nebo bylinný odvar

Recepty na přírodní masky

Vyrobte si přírodní pleťovou masku doma a ušetřete!

 • Tvarohová
  Smíchejte dvě lžíce tvarohu se dvěma lžícemi medu, jedním žloutkem a kapkou citronové šťávy.
 • Vitamínová
  Rozmačkejte banán, který smíchejte se lžičkou kvalitní smetany, lžící bílého jogurtu a jedním žloutkem.
 • Bramborová
  Uvařte brambory, udělejte z nich kaši bez přidání mléka a přidejte šťávu z citronu, pomeranče, rajčete a salátové okurky.
 • Mrkvová
  Mrkev nastrouhejte a smíchejte s jedním žloutkem, lžičkou medu a lžící vepřového sádla.