Stínící technika pro střešní okna, která vás nezklame

Podkrovní byty mohou být v létě velmi horké. Přirozené světlo potřebujete, ale příliš mnoho přímého světla vám bude na škodu. Z tohoto důvodu potřebujete dobrou stínící techniku, která vás v případě potřeby důkladně ochrání před světlem a horkem. Na trhu existuje hned několik možností, které můžete využít:

  • horizontální žaluzie,
  • látkové rolety,
  • skládací textilie,
  • římské rolety.

Klasické žaluzie

Naprostou klasikou jsou samozřejmě žaluzie, které se používají i na běžná okna. Po obou stranách okna se vedou struny, po kterých jezdí kovové lamely. Dvěma způsoby si můžete regulovat množství procházejícího světla. Mnoho odborníků je na střešní okna nedoporučuje, protože se rány prověšují. Navíc od nich nemůžete chtít žádnou tepelnou ani zvukovou izolaci.

Látkové rolety

Tento typ rolet je mnohem lepší volbou. Můžete si zvolit, zda bude lepší zastiňovací roleta do střešních oken nebo zatemňovací. První varianta vám poskytne příjemný stín. Druhá varianta vytvoří dokonalou tmu, když to budete potřebovat. Nemůžete ale počítat s tím, že nepropustí do interiéru žádné teplo. Nebudete mít ale problémy s příjemnými slunečními paprsky.

Plisé

Skládané textilie se nazývají také plisé. Jde o zajímavou možnost. Jsou elegantní, v různých barvách a můžete si je nastavit podle potřeby. Navíc mají izolační vlastnosti, takže se nemusíte obávat, že budete mít v bytě takové horko. Míra zastínění záleží na tom, kolik vrstev a jakou hustotu materiálu si zvolíte. Jedná se ale o jedinečnou možnost pro zastínění podkrovního bytu.

Římské rolety

Tento typ rolet je také vhodný na střešní okna. Zapomenout ale nesmíte ani na doplňky pro střešní okna, např. rolovací sítě do střešních oken. Na trhu najdete římské rolety v mnoha barevných provedeních a můžete je velmi jednoduše vyměnit. Jakmile se vám barva přestane líbit, snadno si pořídíte novou látku. Nevýhodou je absence tepelné izolace.