Spojení kuchyně s obývacím pokojem: 5 důvodů, proč se může vyplatit

Chcete ve svém domě nebo bytě vytvořit otevřený prostor? Možná byste měli zvážit spojení kuchyně s obývacím pokojem. Tato úprava vám umožní opticky zvětšit celou místnost a zároveň vám nabídne širší možnosti pro uspořádání nábytku a zařízení kuchyně. Pojďte se s námi podívat na pět důvodů, proč je toto uspořádání tak populární.

  1. Praktičtější využití prostoru

Spojení kuchyně s obývacím pokojem vám poskytne více prostoru, který můžete využít smysluplněji. Obě místnosti jsou pak mnohem univerzálnější – například do obývacího pokoje můžete umístit jídelní stůl a během pár minut z něj vytvořit útulný jídelní kout pro rodinnou návštěvu. Propojení přitom ocení rodiny s dětmi i mladé páry, které mohou otevřený prostor využívat pro společné trávení času.

  1. Optické zvětšení místnosti

Spojením kuchyně s obývacím pokojem vytvoříte otevřený prostor, který bude už na první pohled působit vzdušněji a světleji. Takové řešení je vhodné zejména pro menší byty či domy, jejichž interiér se rázem opticky zvětší. Obě místnosti je přitom často možné spojit, aniž byste museli nějak výrazně zasahovat do jejich rozložení. Výjimkou mohou být starší domy, kde stavební úpravy bývají bohužel poměrně náročné a také nákladné.

  1. Více prostoru pro vaši rodinu

Spojením kuchyně s obývacím pokojem získáte více prostoru pro vaši rodinu nebo přátele. To vám pak uvolní místo na nábytek větších rozměrů, takže si místnost uspořádáte prakticky a přesně podle svých představ.

Do obývacího pokoje si můžete pořídit například velkou pohovku do U, kde budete trávit večery s rodinou nebo s partnerem. Propojení kuchyně a obýváku ocení i rodiče, kteří mohou vytvořit dětský koutek a mít své děti na očích i při vaření nebo mytí nádobí.

  1. Volnější ruka při navrhování interiéru

Díky spojení obývacího pokoje s kuchyní budete mít i mnohem méně starostí s navrhováním a zařizováním interiéru. Pro obě místnosti můžete bez problému použít stejné barvy i materiály, takže si usnadníte nákupy a navíc vytvoříte prostor, který bude harmonický a útulný.

  1. Čistý a moderní vzhled

Propojením obou místností snadno vytvoříte čistý a moderní vzhled, který se hodí do všech budov, a to bez ohledu na jejich stáří. Daný prostor bude působit svěže, moderně a hlavně útulně. Během volby materiálů a barev je lepší sázet na minimalistický styl.

Skvělou volbou jsou například matné povrchy, které dodají interiéru elegantnější vzhled. Mezi oblíbené materiály patří sklo, nerezová ocel, beton nebo kvalitní dřevo. V případě barev je lepší volit tlumené odstíny, kam patří bílá, šedá, tmavě modrá nebo hnědá barva.