S těmito intimními problémy ženy nejčastěji bojují

S intimními problémy se čas od času potýká snad každá z nás. Nemoci se zkrátka neptají a jednoduše udeří, bez ohledu na to, jak moc dbáme na své zdraví. Intimní problémy rozhodně nejsou nic příjemného a kdo něco takového někdy zažil nám dá jistě za pravdu. A s jakými intimními neduhy se ženy trápí nejčastěji?

Nejčastější ženské intimní problémy

  • Infekce močových cest
    Už se vám někdy stalo, že jste se šla vyčůrat a překvapila vás nepříjemná, ostrá a řezavá bolest? V tom případě jste prodělala infekci močových cest, která patří mezi nejčastější gynekologické problémy žen. Infekce močových cest se projevuje právě oním řezáním a pálením při močení a navíc má tendence se opakovaně vracet, takže pozor na ni.
  • Mykóza

    Neboli kvasinková infekce představuje v pořadí druhý intimní problém, se kterým se ženy potýkají. Stejně jako výše zmíněná infekce močových cest má nutkání se vracet a trápit vás tak opakovaně. Projevuje nepříjemným svěděním intimních míst a k jejímu vzniku dochází při oslabení imunity. Mykózu často vyvolají i antibiotika.

  • Výtok

    Výtok je takový problém neproblém. Tím chceme říci, že jej nalezneme mezi ženskými intimními problémy, ale ne vždy je výtok příslibem nějakého onemocnění. Vlhkost ve vagině je normální a nějaký ten výtok, který nijak nezapáchá ani nesvědí, k tomu zkrátka patří. Problém nastává ve chvíli, kdy začne zapáchat, svědit nebo změní barvu, což se vám může zdát znepokojivé. Jestliže se u vás objeví výtok, který vám nebude vonět, neváhejte a navštivte lékaře. Nic na tom není.