Pohodlné pantofle by neměly chybět v žádné domácnosti

Určitě nikomu nemusíme představovat pantofle a každý se s nimi již za život někdy setkal. Jedná se o převážně domácí obuv, která je známá svou jednoduchostí a pohodlností. Nejedná se o žádnou složitou vědu a hlavním úkolem tohoto druhu bot je dopřát nohám odpočinek od celodenního nošení uzavřených tenisek nebo pracovní obuvi. Snad se nazouvají a poskytnou vám maximální komfort při pohybu ve vnitřních prostorách.

První pantofle nosili už staří Egypťané

Prapůvodce dnešních pantofli by se dal dohledat již tisíce let před našim letopočtem v Egyptě. Kdy již tehdy nosili faraóni a jejich rodina jednoduché boty vyrobené z palmových listů. Velké popularitě se ovšem těšily pantofle už v antickém Řecku, kde se tato obuv běžně nosila jak venku, tak uvnitř. Když se přehoupneme do našeho letopočtu, tak největší popularita nastává okolo století šestnáctého, kdy získaly společenský symbol vyznávající pohodlí a ve společnosti rovněž jejich nošení vypovídalo o vašem postavení.

Postupem času se ovšem pantofle dostaly i do povědomí obyčejných lidí a v 19. století se již staly běžnou domácí obuví. Ovšem tehdy na rozdíl od současnosti se vyráběly z flanelu, vlny, kůže nebo sametu. Býval vystlány kožešinou a jejich hlavní funkcí bylo udržet nohy v teple, jelikož tehdy to vypadalo v domácnostech výrazně odlišněji než dnes.

Pantofle v současnosti mění vzhled

Na popularitě ovšem neztratily ani v současnosti. Moderní doba je jim rovněž nakloněna a stále se jedná o hojně využívanou obuv obzvláště v domácnostech. Samozřejmě jsou dnes vyráběny s velkým důrazem na pohodlnost a kvalitu. Můžeme tedy očekávat kvalitní, a hlavně příjemné materiály. Mezi které se řadí bavlna, flanel, satén, vlna nebo umělá kůže.

Samozřejmě stejně jako u jiných částí oblečení nebo doplňků tak i pantofle mají nové trendy, které jsou s dobou. Naleznete je v různých dizajnech na https://answear.cz/m/adidas/on/boty/sandaly-a-pantofle/pantofle. Aktuálně se jedná o jednoduché boty s umělým kožešinovým potahem, který nám poskytne kromě velkého pohodlí i netradiční, hezký vzhled. Co ovšem může být zajímavé, tak se pantofle ubírají novým směrem. Od starých známých kousků, které měly uzavřenou patu se pomalu ale jistě upouští a na výsluní se dostávají takzvané „slipper slides“. Tímto názvem jsou označeny takové, které nemají patu a mají otevřenou přední část.

Položili jste si někdy otázku proč vlastně doma nosit pantofle?

Existuje hned několik bodů, které by vás mohly přesvědčit:

  • Bezpečnost – snížíte riziko uklouznutí nebo pádu.
  • Komfort – měkké a pohodlné boty, které udržují nohy v teple mluví za vše.
  • Ochrana podlahy – obzvláště pokud máte citlivé podlahy, pak můžete nošením této obuvi zabránit jejímu poškrábání.
  • Hygienické důvody – nošením částečně bráníte šíření bakterií a nečistot.

Zdroj obrázku: Maryia_K / Shutterstock.com